Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Efekt-Okna zaprasza
REKLAMA Pielgrzymka
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Podziwiam I ... Ale To Wyższy Level Niż Ten Na Którym Ja Jestem. życzę Ci Samych Sukcesów. We Wszystkim Co Robisz.
od M dla S
Tak Pamiętam O Tobie A Ty
od ŁOBUZA dla Rudaska
Pozdro Dla Wrocławskiego Magika Za Oczarowanie Pięknej Damy W środową Noc. Wczoraj Stałeś Się Mężczyzną.
od Szwajcarski Lisek dla Wrocławski Magik
Pozdro Dla Największego Alkoholika Krakowa. Ps Gieraltowski Lisek Wyłącz Tindera
od Wrocławski czarodziej dla Szwajcarski gekon
BolecFORUM Nowy temat
Sprawy mieszkańców
6 grudnia 2017r. godz. 07:13, odsłon: 9354, Bolec.Info

Radni pomogą odzyskać pieniądze od MZGK

Radni z grupy Impuls Miasta oferują wsparcie w odzyskaniu opłat za grób bezprawnie pobranych przez miejską spółkę MZGK.
Maciej Małkowski i Łukasz Molak
Maciej Małkowski i Łukasz Molak (fot. impulsmiasta.pl)

- Otrzymujemy od Państwa zgłoszenia dotyczące możliwości odzyskania bezprawnie pobranej przez miejską spółkę MZGK opłaty prolongacyjnej na kolejne 20 lat za grób murowany, w którym pochowano więcej niż jedną osobę. Sprawa jest oczywista i jednoznaczna, o czym stanowi art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (t.j. Dz.U. z 2017 poz. 912.) - czytamy na stronie impulsmiasta.pl.

- Pomimo jednoznacznego przepisu w/w ustawy, orzecznictwa, a także dodatkowych wyjaśnień uzyskanych od Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu z dnia 27.06.2017, MZGK przez lata bezprawnie pobierał opłaty prolongacyjne od osób utrzymujących kult zmarłych pochowanych w grobach murowanych przeznaczonych dla więcej niż jednej osoby. Cennik MZGK nigdy nie zawierał takiej pozycji, dlatego, wg naszej wiedzy, w wystawianych przez Spółkę fakturach wpisywano w tytule np. „Opłata za prawo użytkowania grobu jednomiejscowego na kolejne 20 lat”  - czytamy dalej.

Grupa Impuls Miasta przygotowała także gotowe pismo do MZGK - wezwanie do zwrotu pieniędzy, które mieszkańcy Bolesławca mogą bezpłatnie pobrać, uzupełnić a następnie przesłać do miejskiej spółki.

- Jeżeli, pomimo Państwa wezwania kierowanego do MZGK, nie otrzymacie należnego Wam zwrotu opłaty, bardzo prosimy o kontakt. Będziemy Państwa wspierać pomocą prawną w przygotowaniu ewentualnego pozwu zbiorowego przeciwko MZGK Sp. z o.o. w tej materii lub każdemu z osobna - mówi Maciej Małkowski z Impulsu Miasta, Radny Rady Powiatu. - Wierzę, że prezydent miasta poleci z urzędu Spółce zwrot nienależnie pobranych pieniędzy, żeby bolesławianie nie musieli pisać wniosków i czekać zbyt długo - dodaje.

Więcej informacji TUTAJ.

Radni pomogą odzyskać pieniądze od MZGK

~~woienjdh 12 grudnia 2017r. o 23:13
Przepytać Prezydenta wiecznego-urlopowicza , proponuję !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~adam 12 grudnia 2017r. o 23:30
I przy okazji spytać o kwoty jego delegacji na nasz koszt.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ 13 grudnia 2017r. o 8:06
ten 10 letni okres może spowodować głębokie zawirowania - mieszkańcy i ich rodziny z poza Bolesławca , których ta sprawa może dotyczyć nawet w przypadku braku faktury mogą ubiegać sie w pierwszej kolejności o kopię faktury i potwierdzenie zapisów w księgach będących w posiadaniu administracji cmentarza. Sprawa będzie po nowym roku prostsza bo administracje przejmuje zakład budżetowy jakim jest MZGM w Bolesławcu. Niewątpliwe jest to, że zwrotu pobranych pieniędzy należ dochodzić od administratora , który te pieniądze pobierał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Coroner 13 grudnia 2017r. o 10:00
A gdzie ten mądraliński urzędas się podział? Już mu koledzy wytłumaczyli jak bardzo się mylił? czy sam dostał zadanie kołować kasę na zwroty?
Módlcie się żeby zima była łagodna, to coś przyoszczędzicie na odśnieżaniu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ 14 grudnia 2017r. o 14:29
ja już mam grób wykopany w lesie ,gdzie dokonam samospalenia i samozakopania ,

a nie 8 000 za pogrzeb na cmentarzu komunalnym
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ 14 grudnia 2017r. o 16:51
Szanowni Państwo bardzo proszę o rozsądne podejście do opłat prolongacyjnych na kolejny okres 20 letni - zmiana administratora wymuszona działaniami radnego Dariusza Muchy pozwoli na właściwe traktowanie i naliczanie opłat - proponuję wstrzymać się z opłatami do końca roku. po nowym roku będziemy mogli lepiej kontrolować to co dzieje się na cmentarzu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~emeryt 14 grudnia 2017r. o 18:49
wierzę że radni spytaja wlodarza o te sprawy na nastepnej sesji rady miejskiej bo nie ma żadnej informacji
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
REKLAMA Mrowka zaprasza