Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Inwestycje
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
4 marca 2018r. godz. 19:18, odsłon: 7904, Kazimierz Marczewski

Patriotyczne biegi w Bolesławcu

W niedzielę przy pięknej pogodzie odbyły się przebiegi przełajowe, w których wzięło udział blisko 300 zawodników.
Tropem Wilczym biegi przełajowe w Bolesławcu
Tropem Wilczym biegi przełajowe w Bolesławcu (fot. Krystian Kawa)

W niedzielę w Bolesławcu, w Parku Miejskim przy pięknej pogodzie odbyły się przebiegi przełajowe, w których wzięło udział blisko 300 zawodników. Biegano na dwóch dystansach 1960 metrów i 5000 metrów. Pogoda dopisała tak samo jak dopisali bolesławianie.

Mnóstwo ludzi uczestniczyło w pikniku zorganizowanym dla uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nie tylko biegano ale także uczono się historii o żołnierzach wyklętych.

Przed każdym biegiem skandowano "Cześć i Chwała bohaterom!". Każdy kto tylko chciał mógł spróbować znakomitej grochówki przygotowanej przez sołtysa Czernej  napić się gorącej kawy lub herbaty.  Występował zespół folklorystyczny Czernianka z Czernej.

Patriotyczna atmosfera towarzyszyła tym biegom, a głównym spikerem zawodów był radny powiatowy Maciej Małkowski pomagał mu radny miejski Łukasz Molak. Każdy kto przebieg wyznaczoną  trasę biegu na mecie otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorami byli: Bolesławieckie Stowarzyszenie AKTYWNI, Impuls Miasta, Kibice Zagłębia Lubin z FC Bolesławiec, Klub Sportowy Granica, Sołectwo Czerna.

Prowadziliśmy na naszym facebooku transmisję online z tych zawodów.

Fotoreportaż Krystiana Kawy prezentujemy  na bobrzanie.pl Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

Patriotyczne biegi w Bolesławcu

~~Czarnofioletowa Kosodrzewina niezalogowany
6 marca 2018r. o 17:53
Impreza z rozmachem i to bez pomocy urzędników i miasta. Brawo!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo