Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
22 marca 2013r. godz. 18:29, odsłon: 16382, Bolec.Info

Na kłopoty Pijarzy?!

Zakonnicy zapewniają, że szkoła pijarska wystartuje 1 września 2013 roku. Podkreślają również, że nie narzekają na brak zainteresowania potencjalnych uczniów oraz, że… nie są zainteresowani przejęciem w zarządzanie Orki.
(fot. Bolec.Info)
Coś nie działa jak potrzeba? Niech zarządzają tym Pijarzy! Takie komentarze coraz częściej pojawiają się na forum Bolec.info. Czytelnicy naszego portalu najchętniej oddali by w ręce zakonników np. przynoszącą straty pływalnię Orka.

- Nasz zakon został powołany do prowadzenia szkół, więc nie będziemy naprawiali ani kąpieliska, ani innych rzeczy, ktore nie funkcjonują – powiedział Adam Langhammer z Zespołu Szkół Pijarskich w Bolesławcu. - Zostajemy przy szkołach - dodał.

Na chwilę obecną wnioski o przyjęcie do bolesławieckiej szkoły pijarskiej złożyło ponad 130 uczniów. Uruchomione zostanie siedem oddziałów, w żadnym z nich liczba uczniów nie przekroczy 22 osób. Rodzice, którzy chcieliby zapisać swoją pociechę do tej właśnie szkoły muszą się pośpieszyć – rekrutacja do podstawówki kończy się już 29 marca. Rodzice gimnazjalistów mają czas do 15 maja.

Szkoła pod wieloma względami różnić się będzie od innych bolesławieckich szkół publicznych. Uczniowie każdego dnia rozpoczną i zakończą zajęcia wspólną modlitwą. W szkole obowiązywać będą mundurki (uczniowie otrzymają je od szkoły), nauka religii katolickiej będzie obowiązkowa, a uczniowie nie będą mogli zabierać ze sobą do szkoły żadnych gadżetów ani zabawek. Świetlica szkolna będzie otwarta do godziny 17:00.

- Chcemy by nasi uczniowie w szkole budowali o to co sami wypracują – podkreślił Adam Langhammer. - Celem szkół pijarskich nie jest poziom nauczania, naszym celem jest wychowanie i nauczenie dzieci dyscypliny.

Nauka w szkole pijarskiej, tak jak w każdej szkole publicznej, musi być darmowa. Jednak mała liczebność uczniów w każdej klasie oraz planowane zajęcia dodatkowe wymuszają na Pijarach pozyskiwanie dodatkowych fundusz na funkcjonowanie szkoły.

- Nasza szkoła będzie szkołą bezpłatną – powiedział podczas konferencji prasowej Adam Langhammer. - Prosimy jednak rodziców o dobrowolne ofiary, nie mówimy że to musza być konkretne kwoty.

Duchowny odmówił podania konkretnej kwoty jaką muszą ofiarować rodzice, by szkoła mogła działać, zaznaczył jednak że brak ofiar nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie dziecka w szkole.

Szkoła nie narzeka również na brak zainteresowania ze strony potencjalnych pracowników. Wpłynęło już ponad sto podań o pracę od nauczycieli, którzy w szkole pijarów zarabiać będą tyle samo co w szkołach prowadzonych przez samorządy.

Na kłopoty Pijarzy?!

~ niezalogowany
24 marca 2013r. o 22:35
~ napisał(a):
~ napisał(a):

Ateistko sama jesteś na postronku :)


Tak, ale nie kleszym :>


Pośrednio tak. Ty to wiesz najlepiej.

Pośrednio powiadasz... hm.. trudno się z Tobą nie zgodzić w tym momencie. Bo przecież ja, porządna obywatelka przestrzegam prawo, które ustanawiane jest pod dyktando biskupów. No więc tak. Pośredni postronek jak najbardziej ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 marca 2013r. o 22:40
W innym rozumieniu. Wiesz jakim.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 marca 2013r. o 22:54
~ napisał(a): W innym rozumieniu. Wiesz jakim.


No pewnie !! Przecież ta zaraza rozpanoszyła się wszędzie, więc znalazłoby się jeszcze - poza prawem - parę innych sfer życia, gdzie pośrednio idzie się na postronku. Ale cóż. Żyć trzeba ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 marca 2013r. o 23:00
~ napisał(a):
~ napisał(a): W innym rozumieniu. Wiesz jakim.


No pewnie !! Przecież ta zaraza rozpanoszyła się wszędzie, więc znalazłoby się jeszcze - poza prawem - parę innych sfer życia, gdzie pośrednio idzie się na postronku. Ale cóż. Żyć trzeba ;)


Dobrze wiesz, co mam na myśli. Jednak dalej szarpiesz ten postronek. Uwolnij się od niego. Tego Ci życzę. Wszystkiego dobrego :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SZOK w PSZOK w Bolesławcu!