ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4704, 20 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

22 marca 2013r. godz. 18:29, odsłon: 14888, Bolec.Info
Na kłopoty Pijarzy?!
Zakonnicy zapewniają, że szkoła pijarska wystartuje 1 września 2013 roku. Podkreślają również, że nie narzekają na brak zainteresowania potencjalnych uczniów oraz, że… nie są zainteresowani przejęciem w zarządzanie Orki.
Bolesławiec - Informacje: Na kłopoty Pijarzy?! (fot. Bolec.Info)
Coś nie działa jak potrzeba? Niech zarządzają tym Pijarzy! Takie komentarze coraz częściej pojawiają się na forum Bolec.info. Czytelnicy naszego portalu najchętniej oddali by w ręce zakonników np. przynoszącą straty pływalnię Orka.

- Nasz zakon został powołany do prowadzenia szkół, więc nie będziemy naprawiali ani kąpieliska, ani innych rzeczy, ktore nie funkcjonują – powiedział Adam Langhammer z Zespołu Szkół Pijarskich w Bolesławcu. - Zostajemy przy szkołach - dodał.

Na chwilę obecną wnioski o przyjęcie do bolesławieckiej szkoły pijarskiej złożyło ponad 130 uczniów. Uruchomione zostanie siedem oddziałów, w żadnym z nich liczba uczniów nie przekroczy 22 osób. Rodzice, którzy chcieliby zapisać swoją pociechę do tej właśnie szkoły muszą się pośpieszyć – rekrutacja do podstawówki kończy się już 29 marca. Rodzice gimnazjalistów mają czas do 15 maja.

Szkoła pod wieloma względami różnić się będzie od innych bolesławieckich szkół publicznych. Uczniowie każdego dnia rozpoczną i zakończą zajęcia wspólną modlitwą. W szkole obowiązywać będą mundurki (uczniowie otrzymają je od szkoły), nauka religii katolickiej będzie obowiązkowa, a uczniowie nie będą mogli zabierać ze sobą do szkoły żadnych gadżetów ani zabawek. Świetlica szkolna będzie otwarta do godziny 17:00.

- Chcemy by nasi uczniowie w szkole budowali o to co sami wypracują – podkreślił Adam Langhammer. - Celem szkół pijarskich nie jest poziom nauczania, naszym celem jest wychowanie i nauczenie dzieci dyscypliny.

Nauka w szkole pijarskiej, tak jak w każdej szkole publicznej, musi być darmowa. Jednak mała liczebność uczniów w każdej klasie oraz planowane zajęcia dodatkowe wymuszają na Pijarach pozyskiwanie dodatkowych fundusz na funkcjonowanie szkoły.

- Nasza szkoła będzie szkołą bezpłatną – powiedział podczas konferencji prasowej Adam Langhammer. - Prosimy jednak rodziców o dobrowolne ofiary, nie mówimy że to musza być konkretne kwoty.

Duchowny odmówił podania konkretnej kwoty jaką muszą ofiarować rodzice, by szkoła mogła działać, zaznaczył jednak że brak ofiar nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie dziecka w szkole.

Szkoła nie narzeka również na brak zainteresowania ze strony potencjalnych pracowników. Wpłynęło już ponad sto podań o pracę od nauczycieli, którzy w szkole pijarów zarabiać będą tyle samo co w szkołach prowadzonych przez samorządy.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

alter   22 marca 2013r. o 18:34

alter

Postów: 8238

tylko życzyć powodzenia :)

Poezja Królową Sensytywnego Życia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   22 marca 2013r. o 18:51

~

Postów:

Jak mam zapisać dziecko do szkoły, w której do tej pory konkretnie nie wiadomo jacy nauczyciele będą uczyć.Poza tym zbliżamy się do końca marca i nie widać robót budowlanych. Czy moje dziecko będzie uczyło się w budynku, który nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, czy może tez siedziba szkoły będzie mieścić się na końcu miasta... Panie Prezydencie od oświaty oczywiście?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kubuś   22 marca 2013r. o 18:52

~Kubuś

Postów:

wszystko ok, tylko jak potem takie dziecko się ogarnie wśród rówieśników ze szkół bez takiej dyscypliny? To będzie problem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   22 marca 2013r. o 19:04

~

Postów:

~ napisał(a): Jak mam zapisać dziecko do szkoły, w której do tej pory konkretnie nie wiadomo jacy nauczyciele będą uczyć.Poza tym zbliżamy się do końca marca i nie widać robót budowlanych. Czy moje dziecko będzie uczyło się w budynku, który nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, czy może tez siedziba szkoły będzie mieścić się na końcu miasta... Panie Prezydencie od oświaty oczywiście?

idż się dowiedz ,a nie bzdury piszesz.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~ja   22 marca 2013r. o 19:29

~ja

Postów:

Już sam tytuł tego artykułu ukazuje nastawienie tego portaliku do szkoły. życzę powodzenia nie będzie łatwo w tym mieście tyle tu jadu w ludziach
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

maksymek   22 marca 2013r. o 19:31

maksymek

Postów: 45

Idź na szczaw :) Jak Twój ukochany rząd proponuje, a Pijarów zostaw w spokoju. Po liczbie podań od potencjalnych nauczycieli widać jak bardzo chciana jest taka szkoła i taki charakter szkoły. I WARA WSZYSTKIM BOLEC CZUBOM
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   22 marca 2013r. o 20:03

~

Postów:

maksymek napisał(a): Idź na szczaw :) Jak Twój ukochany rząd proponuje, a Pijarów zostaw w spokoju. Po liczbie podań od potencjalnych nauczycieli widać jak bardzo chciana jest taka szkoła i taki charakter szkoły. I WARA WSZYSTKIM BOLEC CZUBOM

Aleś durny maksymek jak but Myslisz, że belfry się pchają w ten syf z własnej i nieprzymuszonej woli? Pracy nie ma łosiu jeden i stąd takie zainteresowanie. Pracuję w szkolnictwie i wiem co się już działo, co się dzieje, a będzie coraz gorzej. Więc lepsze pijarowskie szambo jak bruk. Tyle w temacie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   22 marca 2013r. o 20:12

emem

Postów: 4475

Jezeli ta szkola rzeczywiscie bedzie dbala o poziom nauczania, to ma szanse byc niezla konkurencja dla szkol publicznych, ktore koniec koncow beda musialy tez poszerzac swoja oferte. Czyli nie bedzie zle. Ale czy tak bedzie to sie okaze za min. 5 lat.


Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

WeterynarzMORENAProfiCztery kulturyDomoExprt
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Inne informacje z regionu
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.