ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4493, 22 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecRozmowy

Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


2013-04-16 14:00:00

<b>Cezary Przybylski</b><br />Starosta bolesławieckiStarosta Bolesławiecki Cezary Przybylski będzie gościem Bolec.Info 16 kwietnia 2013r.!

Ostatnie takie spotkanie odbyło się niemal 5 lat temu!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bolesławcka i powiatu bolesławieckiego do zadawania pytań naszemu staroście. Reguły są proste:

 • pytania przyjmujemy w dniach od 2 do 15 kwietnia 2013r. na TEJ stronie

 • 15 kwietnia 2013r. - to czas dla Gościa na przygotowanie odpowiedzi

 • 16 kwietnia 2013r. po godz. 14:00 - opublikujemy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Zachęcamy do zadawania pytań Cezaremu Przybylskiemu!

UWAGA: Bolec.Info nie ingeruje w treści pytań i odpowiedzi, zachowując także oryginalną pisownie obu. Zastrzegamy sobie jednak prawo do moderacji pytań zawierających obraźliwe sformułowania.


WAŻNE: Ze względu na pilny wyjazd starosty Cezarego Przybylskiego do Wrocławia (na spotkanie dotączące m.in. poruszanego w pytaniach problemu dróg) w dniu 16 kwietnia - odpowiedzi na wszystkie pytania Bolecnautów opublikowane zostaną w dniu 17 kwietnia 2013r.

Pytania i odpowiedzi:
Przemyslaw


Czy Starostwo Powiatowe było by skłonne zjednoczyć siły z Miastem i partycypować w rozbudowie , poszerzeniu mostu na Bobrze ? / proszę wyrazić swoją wolę bez względu na wolę miasta / wiem że most to droga krajowa .Jednak bez koncentracji wysiłków wszystkich nie doczekamy się go nigdy.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Już trwają takie rozmowy między samorządami. Zadeklarowałem partycypowanie w kosztach modernizacji bolesławieckiego mostu. Kilkakrotnie rozmawiałem w Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad we Wrocławiu oraz z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem na temat przyspieszenia tej inwestycji . Wspólny cel samorządów jest warunkiem, żeby nasze plany się udały.

~~Karol


Kiedy starostwo wyremontuje nawierzchnię na ulicy Dolne Młyny? Miasto swoją część wyremontowało (od średnicy do Biedronki), a starostwo kiedy? To jedna wielka dziura...
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Na remont drogi powiatowej ul. Dolne Młyny „złożyły się” po 30 tysięcy złotych oba samorządy - powiatowy i miejski.

emem


Pytanie od Bolecnauty ~Pawel (przeniesione z dyskusji): kiedy zostanie naprawiona nawierzchnia przy wjeździe do Bc od str złotorji? nie polega to załataniu dziur jak co roku starosta jeździ tamtędy codziennie wiec wie w jakim stanie jest ta droga!
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Przede wszystkim jest to droga wojewódzka 363, a jej właścicielem jest marszałek woj. Dolnośląskiego. Położenie nowej nakładki to kosztowna inwestycja. Dobra wiadomość jest taka, że do końca kwietnia uda się naprawić tę nawierzchnię.

~~Krystian


Moje pytanie : Kiedy Jaśnie Starosta się wezmie za robote ?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Gdyby doba była dłuższa mógłbym pracować jeszcze więcej. A może przestanę spać…

~~brunet


Kiedy uroczystości państwowe będą mieć oprawę świecką i patriotyczną? Kiedy przestaną być zapraszani na te uroczystości księża katoliccy?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Wszystkie uroczystości są świeckie, współpracujemy z kościołem i jego przedstawicielami, a obecność księdza nikomu jeszcze nie zaszkodziła.

~~Dirk


Czy i kiedy zostanie przeprowadzony remont PZSIPS przy ul. Zgorzeleckiej ?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Sprawa siedziby zespołu szkół i placówek specjalnych jest bardziej skomplikowana. Wyróżnić należy dwa elementy. Po pierwsze - niezbędny remont wewnętrzny, który zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku. W tej chwili powstaje odpowiednia dokumentacja techniczna i ekspertyzy. Szacowany koszt prac ok. 200.000 – 250.000 zł. Druga sprawa to konieczność docelowego rozwiązania problemu siedziby dla naszej szkoły. Musimy tę lokalizację zmienić – plan działań ma dwa warianty: albo umiejscowienie szkoły w istniejącym już budynku i zmodernizowanym, albo budowa nowej szkoły z wykorzystaniem pieniędzy zewnętrznych, w tym unijnych (w nowym okresie programowania: 2014 – 2020).

~~Bolecnauta


Ile pieniędzy udało się załatwić dla Bolesławieckich szkół ponadpodstawowych? Dlaczego powiat nie oddał wzorem miasta szkoły Pijarom? Z czyjej winy jest ukryty konflikt między starostwem, a miastem?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Odpowiedz poniżej.

~~Merkus


Dlaczego Starostwo nie wyraziło zgody na szkołę średnią, prowadzoną przez pijarów? Boicie się konkurencji? Dlaczego starostwo nie remontuje prawe żadnej drogi wyłącznie z własnych środków?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Tylko w ostatnich 3 latach udało się pozyskać 14 milionów dla naszych szkół. Prawdę mówiąc, jesteśmy w tych działaniach bardzo skuteczni. Tylko jeden projekt unijny przeprowadzony w liceach ogólnokształcących („SOS – szkoły otwartych szans”) wart był ok. 2 mln zł. Szkoły zawodowe (technika i zawodówki) np. korzystają z projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”. Co roku jest ok. 1 mln zł na dodatkowe zajęcia, więc proszę to sobie przemnożyć przez kolejne lata tej kadencji. Tylko w tym roku szkolnym i tylko z tego projektu wykorzystaliśmy ok. 1,3 mln zł. Oprócz tego szkoły realizują rocznie kilkadziesiąt projektów edukacyjnych, w tym projekty z programu Leonardo da Vinci o kilkusettysięcznej wartości. Na doposażenie szkół zawodowych pozyskaliśmy 7.480.000 zł !!!, z czego 85% kwoty to środki zdobyte „na zewnątrz”.
Nie zdecydowaliśmy się oddać zakonowi pijarów prawa do prowadzenia szkoły publicznej (w naszym imieniu), ponieważ nasze szkoły należą do najlepszych na Dolnym Śląsku. Maturę nasi absolwenci zdają aż o 10% lepiej niż wynosi średnia krajowa. Pijarzy chcieli utworzyć jedynie liceum. My natomiast nie chcemy robić „wyłomu” w systemie, który budowaliśmy od kilkunastu lat. Ale nie boimy się – oczywiście – konkurencji z ich strony. Zakon może w każdej chwili utworzyć szkołę niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, którą będziemy dofinansowywać w 50%. Niech powstanie – będziemy przyjaźnie konkurować. Jesteśmy w czołówce rankingów najlepszych szkół na Dolnym Śląsku niezmiennie od kilku lat. W roku 2011 - 2 miejsce, a 2012 pierwsze miejsce w województwie.

Znają mnie Państwo, jestem człowiekiem kompromisu. Wolę dogadywać się, niż iść na wojnę. Zasada w tej układance jest taka „…żeby dwoje chciało naraz”. Niestety czasem nasze racjonalne i przychylne propozycje współpracy są bezzasadnie odrzucane, jak wspólne szkolenia nauczycieli. Powiat pozyskał na to pieniądze. Nikt nie musiał dokładać do tego złotówki. Prezydent powiedział „Nie… bo nie”. Podobnie było przy projekcie Bory Dolnośląskie. Ale są również pozytywne przykłady współpracy samorządów np. wygodna i bezpieczna ulica Żwirki i Wigury oraz Karola Miarki. Teraz również blisko nam do siebie, gdy staramy się o modernizację ulic Tyrankiewiczów, Asnyka i Bielską, czy nową przeprawę przez Bóbr.

~~to_ja


Dlaczego nadal dyrektor szpitala piastuje to stanowisko,jak wiadomo w Bolesławcu szpital to KOSZMAR. Pacjentów traktuje się jak bydło(starosta przecież o tym wie,bo są skargi) ale olewactwo kwitnie. Pana,jako Starostę nie czeka odprawa do innego miasta,ale co mają zrobić mieszkańcy ?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Po pierwsze, formułowanie obiegowych opinii na takim poziomie ogólności jest krzywdzące dla naszego Szpitala jako jednostki oraz całego personelu medycznego i administracyjnego. Należy przytoczyć fakty, które pomogą w obiektywnej ocenie Szpitala na przestrzeni kilku ostatnich lat. W 2009 roku nasz Zespół Opieki Zdrowotnej uzyskał międzynarodową normę PN-EN ISO 9001 potwierdzoną przez niezależną jednostkę certyfikującą TUV NORD Polska Sp. z o. o. W kolejnych latach norma ta została potwiedzana z jeszcze lepszą oceną przez niezależne instytucje certyfikujące. Szpital od roku 2008 bierze udział w ogólnopolskim rankingu dziennika Rzeczypospolita pn. Bezpieczny Szpital, w którym corocznie plasuje się w czołówce szpitali publicznych na Dolnym Śląsku. W bieżącym roku Szpital podjął kolejne wyzwanie w celu uzyskania potwierdzenia wysokiej jakości świadczeń medycznych, ubiegając się o ogólnopolską akredytację przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie. Ponadto na bieżąco w Szpitalu realizowane są badania satysfakcji pacjentów, których celem jest natychmiastowe eliminowanie jakichkolwiek ewentualnych nieprawidłowości.

Po drugie, jeśli chodzi o jakość zarządzania to warto przytoczyć to co zdarzyło się w naszym Szpitalu od chwili powołania Pana Zdaniuka na szefa tej jednostki. Do bieżącego roku w Szpitalu kolejno powstawały: Szpitalny Oddział Ratunkowy, Stacja Dializ, ogólnodostępna apteka i sklep ze sprzętem medycznym, Pododdział Onkologiczny wraz z Poradnią, Pododdział Neurologiczny, Szkoła Rodzenia. Przeprowadzono najważniejsze remonty obiektów szpitalnych w tym docieplenie, wymianę pokryć dachowych i stolarki okiennej. Oddano do użytku po kapitalnym remoncie Oddział Dziecięcy. Dokonano zakupu trzech nowych karetek. W trakcie kadencji Dyrektora Zdaniuka szpital systematycznie uzyskuje dodatni wynik finansowy, a w ocenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zawartej w badaniu pn. Portrety Szpitali z 2012 roku, nasz Szpital uzyskał pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku pod względem uzyskiwanej rentowności. Warto również nadmienić, że od 2008 do 2013 roku, Szpital samodzielnie spłacił 9 mln 114 tys. zł zobowiązań, nie licząc spłat których dokonał w ramach pomocy Szpitalowi Samorząd Powiatowy.

W tym samym czasie wartość kontraktu z NFZ wzrosła z 32 mln zł. do 38 mln zł., a aktywa Szpitala wzrosły o ponad 10 mln zł.

Po trzecie, zapewniam Pana, że w instytucji zatrudniającej ponad 450 pracowników, obsługującej średnio około 60 tys. pacjentów rocznie nie sposób uniknąć sytuacji powodujących napięcia czy też frustracje na linii pacjent - personel, szczególnie w tak wrażliwym obszarze jakim jest zdrowie ludzkie. Sztuką natomiast jest umiejętność dostrzegania tych problemów i podejmowanie działań mających na celu zminimalizowanie niekorzystnych zdarzeń. Zapewniam Pana oraz Państwa, że zarówno wysiłki Dyrekcji naszego Szpitala jak i moje ukierunkowane są na stałe podnoszenie jakości świadczeń medycznych, zgodnie z misją jaką obrał Szpital - "Dzień po dniu bliżej potrzeb pacjenta." Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~FX


Dlaczego drogi powiatu bolesławieckiego są tak źle utrzymywane w zimie ( albo wcale nie są odśnieżane). Dlaczego jadąc z lubuskiego, granica województw wygląda jakbyśmy wjeżdżali do lasu. Tam asfalt czarny a w powiecie bolesławieckim brak śladów odśnieżania.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Mówi pani o drodze wojewódzkiej, a tu są bardzo konkretne wytyczne właściciela , w jakim stopniu mają być odśnieżane drogi wojewódzkie. Zapewniam, że podczas naszej długiej i kapryśnej zimy staraliśmy się je utrzymywać zgodnie z zaleceniami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Bezrobotna po studi


Czy planowane są nabory do pracy w Starostwie Powiatowym w najbliższych latach i czy będą zatrudniane osoby z odpowiednimi kwalifikacjami a nie tylko po znajomości lub z klucza partyjnego?Tyle osób w Bolesławcu jest bezrobotnych, po studiach i bez znajomości, którzy mogliby obejmować stanowiska urzędnicze.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Staramy się zatrudniać ludzi kompetentnych, głównie z naborów, w drodze konkursów. Czasami zdarza się, że zdolny stażysta po okresie próbnym zasługuje na stałe zatrudnienie.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Łuki


Kiedy rozpocznie się budowa boiska przy ulicy Granicznej?A co za tym idzie czy klub Ks Kolonia Bolesławiec będzie mógł liczyć na dodatkowe dofinansowania ze strony miasta na dalszy rozwój?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


To pytanie należy zadać panu prezydentowi.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Czy Pan będzie startował na Prezydenta Bolesławca? Moim zdaniem, miałby Pan olbrzymie szanse
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Dziękuję za przychylność. Jeszcze nie mam planów wyborczych, ale niczego nie wykluczam. PO z pewnością wyłoni swojego kandydata na prezydenta.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

Kaliszczak


Czy Starostwo może zakazać obustronnego parkowania samochodów na ul. Gdańskiej (od skrzyz.Łokietka do ul. Warszawskiej)? Dotychczasowa możliwość parkowania po obu stronach jezdni bardzo utrudnia przejazd tą ulicą. Kiedy nawierzchnia na tym odcinku będzie naprawiona?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Dotychczas nie mieliśmy podobnych sygnałów. Rozważymy ten problem i spróbujemy go rozwiązać.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~bezrobotny


Kiedy skonczy sie w tym miescie praca dla ludzi wyksztalconych tylko po zna jomosci osiagalna?? Dlaczego ciagle wsadzacioe na stolki tylko wlasnych znajomych lub rodzine??
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Staramy się zatrudniać ludzi kompetentnych, głównie z naborów, w drodze konkursów. Czasami zdarza się, że zdolny stażysta po okresie próbnym zasługuje na stałe zatrudnienie.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Dlaczego wyraził Pan zgodę(pozwolenie na budowę) na budowę lodowiska na Placu Popiełuszki? Obiekt jest tragiczny,wygląda jak stodoła.Jest niezgodny z prawem(wymagana jest dla tego typu obiektu,w tym miejscu,budowa min.parkingu podziemnego...itp.)Jeżeli nie maczał Pan palców w tym procederze,to czy ukróci Pan ratuszową samowolkę?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


W tym przypadku za niezbyt dobry pomysł na estetyczną promocję miasta odpowiada pan prezydent, który może postawić tzw. obiekt tymczasowy na okres 120 dni bez pozwolenia na budowę.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Jacek


Mówi się głośno na mieście,że Roman abdykuje z powodu wypalenia zawodowego.Mieszkańcy czekają na zmiany w Radzie Miasta i Ratuszu.Czy będzie Pan lub ktoś z Pana otoczenia startował na stanowisko Prezydenta?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Dziękuję za przychylność. Jeszcze nie mam planów wyborczych, ale niczego nie wykluczam. PO z pewnością wyłoni swojego kandydata na prezydenta.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Kolo


Czy budynek szkoły na Armii Krajowej nie powinien w dalszym ciągu służyć edukacji? Proszę przenieść tam budowlankę. Dacie im materiały, kilku fachowców i sami ją wyremontują. Przynajmniej warunki szkolne. Starostwo zaś miałoby budynki na 1000lecia.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Decyzje na temat siedziby starostwa zapadły, chociaż były rozważane różne koncepcje. Natomiast Zespół Szkół Budowlanych jest remontowany sukcesywnie, a zaplecza branżowego mogłaby pozazdrościć „budowlance” niejedna szkoła w Polsce. Zdaję sobie jednak sprawę, że jeszcze wiele jest do zrobienia, chociażby sala gimnastyczna w szkole przy 1000 -lecia.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Po pierwsze mieszka


Witam, kilka pytań i zagadnień Panie Starosto: 1. Czy potępia Pan nepotyzm? Co sadzi Pan o zatrudnianiu radnych, ich małżonków, dzieci w w urzędzie jednostkach organizacyjnych ich samorządu? Czy mam pan wiedzę na ten temat w odniesieniu do naszego Powiatu? Którzy radni i ich rodziny zawodowo powiązani są z powiatem lub jego jednostkami? 2. Jak Pan ocenia fakt braku ograniczeń kadencji w gminach w tym naszym mieście? Nie uważa Pan że taki system sprzyja tworzeniu się sitw, koterii i powiązań korupcyjnych? Jakie są tego dobre, a jakie złe strony kadencyjności (jeśli takie są)? 3. Czy PO ma już nieoficjalnego kandydata na prezydenta miasta? albo chociaż kandydatów na kandydatów? Proszę wymienić krąg osób. 4. Jak Pan sądzi skąd się bierze niechęć burmistrza Relicha do Pana? Mówi się, że burmistrz działa w komitywie z prezydentem Romanem? 5. Czy uważa Pan za właściwe tworzenie przy pomocy władz miasta z wykorzystaniem publicznego majątku szkoły pijarskiej, w której liczba uczniów to ok 20, kiedy dzieci ze szkoły, którą przekazano Pijarom muszą się gnieść w klasach ponad 30 osobowych? Jak Pan ocenia ostatnie decyzje dotyczące miejskiej oświaty? Dziękuję i pozdrawiam
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Potępiam nepotyzm, ale żyjemy w małych społecznościach i czasem zdarzają się powiązania rodzinne. Ważne, aby poza zbieżnością nazwisk, czy koligacji przeanalizować kompetencje. Nie dajmy się zwariować w przysłowiowym „polowaniu na czarownice”.

Wybory są demokratyczne i minęły czasy bezpośredniej manipulacji. Każdy z nas może zdecydować o wyborze prezydenta. Namawiam do świadomych i rozważnych decyzji.

Nie chcę jeszcze mówić publicznie o oficjalnym kandydacie na prezydenta.

Być może ta niechęć wynika z tego, że staram się wywiązywać z obietnic i podpisanych umów, co nie wychodzi panu burmistrzowi Nowogrodźca. „Na mieście chodzą słuchy”, że obaj panowie lubią ze sobą współpracować.

Uważam, że powiat Bolesławiecki dobrze wywiązuje się z oświatowych zadań, a decyzja o szkole zakonu Pijarów była autonomiczną decyzją pana prezydenta i rady miejskiej Bolesławiec. Wcześniej wyczerpująco odpowiadałem na ten temat.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Zlatan


Czy podniesienie VATu na ubranka dla małych dzieci to polityka prorodzinna Platformy Obywatelskiej? Ja wiem że można ubrać dziecko w lumpeksie (chociaż jak to brzmi - Polak ubierający się w lumpeksie), no ale czy nie uważa Pan ,że taki rozwój spraw to kolejna psychologiczna bariera dla osób rozważających mieć dziecko i pokazanie ludziom ,że na władzę liczyć nie można w kwestii rodziny?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Z pewnością nie jest to posunięcie służące rodzinom, ale rząd przygotowuje właśnie pakiet ustaw prorodzinnych.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~rak


Panie Starosto - mieszkam na ul Wojska Polskiego w budynku któremu zagraża rosnąca lipa Ma ok 18-20 m wysokości. Pisałem w tej sprawie pisma do Pana o jej wycięcie ale niestety jest brak woli ze strony Pana urzędników. Przewiduję że przy większej wichurze to drzewo zwali się na mój dom, po za tym jej korzenie zarastają przewody kanalizacyjne, a spadające jesienią liście zapychają rynny i kratki ściekowe. Jest to spore zagrożenie. Bardzo proszę się tym zainteresować.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Kilka lat temu nie stwierdzono, że drzewo jest chore, ale rozważymy jeszcze raz tę sprawę. Drzewo ponownie zostanie poddane oględzinom, podobnie jak inne drzewa rosnące przy tej ulicy. Jeżeli sytuacja będzie wymagała interwencji, zadbamy o to.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Wyborca


Czy jest Pan za eutanazją? Czy jest Pan za aborcją? Jakie mam Pan zdanie na temat związków partnerskich oraz osób tej samej płci? Czy powinny mieć prawo do adopcji dzieci? Jak Pan określa relacje z kościołem? Jaka znaczenie dla Pana ma rodzina i małżeństwo ?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Jestem przeciwko eutanazji. Akceptuję obecną ustawę antyaborcyjną. Akceptuję homoseksualne związki partnerskie, ale bez prawa do adopcji. Jestem katolikiem, a rodzina ma dla mnie fundamentalne znaczenie.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Henryk


Panie Starosto, choć nie jestem fanem PO, ani tez nie pałam do Pana jakąś większą sympatią to uważam, że powinien Pan wystartować w wyborach na prezydenta miasta. Uważam, że lepszy Pan niż obecnie panujący. W mieście przez te wszystkie lata panowania obecnego prezydenta mamy do czynienia z firmą, w której dobrze się mają zwolennicy prezydenta i ich rodziny. Czas to zmienić. Czy widzi Pan szansę, aby zdetronizować prezydenta, którego kryształowy obraz płynie z lokalnej, służalczej telewizji?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Dziękuję za przychylność. Jeszcze nie mam planów wyborczych, ale niczego nie wykluczam. PO z pewnością wyłoni swojego kandydata na prezydenta.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Ela


Mieszkam na Al.wojska Polskiego chciałam się zapytać kiedy bedą podcinane na całej ulicy te lipy które są dla mieszkańców utrapieniem ,są to stare drzewa i zagrażają mieszkańca ,nie wspomnę o tym ze co do sprzątania to tak jak by ktoś zapomniał ze taka ulica istnieje. Wszystko jest przerzucone na mieszkańców .tak najłatwiej .
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Wiem, że już sprawdzano sytuację na tej ulicy. Jeżeli będzie taka potrzeba, podejmiemy stosowne działania porządkowe.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


prosze o podanie kwot jakie otrzymujecie państwo na "utrzymanie powiatu` a jakie na wynagrodzenia dla pracowników powiatu może być rocznie.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Publikacja budżetu powiatu jest jawna i dostępna dla wszystkich. Nie mamy nic do ukrycia.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Kaziu


Panie starosto! Dane są trzy współśrodkowe okręgi o promieniach 1, 2, 3. Jak wybrać na każdym z nich po jednym punkcie, aby pole powstałego trójkąta było największe?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki
Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~mieszkaniec Starych


Proszę o odpowiedź, kiedy Zarząd Dróg Powiatowych weźmie się za wyrwy (bo to już dawno nie są dziury, tylko potężne wyrwy!) na trasie Bolesławiec-Stare Jaroszowice. Jazda tą trasą to istny koszmar, zapraszam na oględziny w teren! Taki stan nawierzchni to wstyd dla jej zarządcy.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Trwają prace na najgorszych odcinkach. W ostatnich tygodniach 100 ton masy posłużyło na łatanie dziur na drogach powiatowych po uciążliwej zimie. Niesprzyjająca aura stała się powodem opóźnień w planowanych pracach remontowych. Zatem wspomniana droga będzie naprawiona w pierwszej połowie maja.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Mieszkaniec ul Tyr


Kiedy w końcu zostanie wyremontowana ul.Tyrankiewiczów (droga powiatowa).Minęły już dwa terminy i nic.Starostwo po prostu nie dba o to.Przed wyborami będą następne obiecanki.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Ul. Tyrankiewiczów zostanie gruntownie przebudowana jeszcze w tym roku.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Kacper


Nie ma pieniędzy na drogi powiatowej są w wielu choć nie wszędzie w opłakanym stanie, a niedawno starosta kupił do urzędu Skodę Superb i jeszcze jakieś auto razem o ile się nie mylę za prawie 150 tys. zł - czy w dobie kryzysu i dziurawych dróg - Panie starosto nie szkoda Panu tej luksusowej Skody Superb na powiatowe drogi?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Skoda to nie mercedes, a powiatowe auta to podstawowe narzędzia pracy, które muszą być niezawodne.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Marta


Dzień dobry Panie Starosto. Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego droga z Bolesławca do Raciborowic (przez Łaziska) nie jest zimą utrzymywana w należytym stanie. Jest oblodzona, zasypana śniegiem, a na trasie często dochodzi do wypadków. Z pewnością nie uszło to Pańskiej uwadze, gdyż codziennie jeździ Pan tą trasą do domu. Za odpowiedź z góry dziekuję.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie miałem problemu z dojazdem do pracy. Przy jeździe zgodnie z przepisami droga wojewódzka nie sprawiała kłopotów nawet podczas intensywnych opadów. Postaramy się jednak poprawić jakość zimowego utrzymania dróg.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~kaj


Kiedy przewiduje Pan przywrócenie dopłat do turnusow rehabilitacyjnych z funduszy PFRON
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Staramy się o zwiększenie środków na zadania z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych i jest wielka szansa na te pieniądze w drugiej połowie roku.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Andrzej


Dlaczego Pan reprezentuje w komisji trójstronnej samorząd wobec rządu, gdy jest Pan członkiem PO? czy nie ma konfliktu interesów? Czy jest Pan za bezpośrednimi wyborami starosty i JOW?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie jestem członkiem komisji trójstronnej. Reprezentuję powiaty polskie w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Jestem gorącym zwolennikiem bezpośrednich wyborów starosty i Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~tales


Czy księży kapelanów nie należałoby zatrudniać na umowy śmieciowe, a nie umowy o pracę. Skoro jest to coraz powszechniejsza forma zatrudnienia więc czemu nie stosować jej w odniesieniu do ludzi, którzy i tak składkę ZUS-owską mają opłacaną przez parafie. A może ci panowie powinni otworzyć działalność gospodarczą i świadczyć swe usługi jako jednoosobowe podmioty? Mamy kryzys, uważam że oszczędności powinny dotyczyć WSZYSTKICH!
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Temat jest bardziej złożony i nie ma w tym przypadku prostych odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~vicek


Dlaczego S.Chwojnicki jest v-ce starostą, jeśli wśród SLD są madrzejsi od niego? A tak bierze emeryturę i pensję, gdy młodzi i wykształceni nie mają pracy lub pracują na zmywaku anie jak Tusk obiecał w Polsce na zielonej wyspie? Czy to nie hypokryzja ?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Jest również doświadczonym politykiem i przez wiele lat w swojej pracy zawodowej kierował dużymi zespołami ludzi. Układ koalicyjny rządzi się swoimi prawami. Kandydatura Stanisława Chwojnickiego była wskazana właśnie przez SLD. Nasza współpraca trwa już drugą kadencję.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~anioł


Czy Józef Kata - radny powiatu jest kierowcą w PKS ie i jakim autobusem jeżdzi ? Czy to TUSKOBUS, podobbno jest członkiem PO?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Być może po godzinach jeździ bezdrożami podrasowanym autobusem, który ma niezwykłe „osiągi”, ale Tuska obok nie widziałem.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~okulista


Czy to prawda, że kilkakrotnie Pan rozbił Skodę Super B i zawsze jest nowa - czarna? Podobno przyczną jest Pana wada wzroku, czy powninie Pan jedzić samodzielnie ?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


To nie jest prawda. Nigdy nie rozbiłem skody, a specjalistyczne badania potwierdziły, że mogę samodzielnie prowadzić służbowy samochód, co jest również sporą oszczędnością w budżecie powiatu.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~em


proszę o wolniejsza jazde bo kiedyś prawie mnie pan na pasach przejechał ale to taki szczegół...
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Przepraszam, nie przypominam sobie takiej sytuacji. Jestem zwykłym śmiertelnikiem i jak wszyscy kierowcy, popełniam drogowe grzechy. W tej sytuacji pozostaje przeprosić . Obiecuję, że będę bardziej uważał :)

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Mieszkaniec gminy N


Panie Starosto! Kiedy zrobiona będzie droga między Ocicami, a Gościszowem? Sadzę że gdyby musiałby Pan dojeżdżać tą drogą codziennie do pracy jak wielu ludzi którzy nie mają wyjścia to nowa nawierzchnia pojawiłaby się bardzo szybko! No i mam jeszcze jedno pytanie dlaczego nie chciał Pan za bardzo rozmawiać z przedstawicielami gminy Nowogrodziec podczas protestu na radzie powiatu?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Remont tej drogi między Ocicami a Gościszowem zostanie przeprowadzony na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Przypominam , że Powiat Bolesławiecki nigdy nie wycofał się z planów modernizacji drogi, w przeciwieństwie do gospodarza gminy Nowogrodziec Roberta Relicha, który mimo podpisanych umów, wycofał się z współfinansowania tej inwestycji.

Ma Pan złe informacje. Długo rozmawiałem podczas sesji z przedstawicielami gminy. Proponowałem również spokojniejszą rozmowę w gabinecie lub w sali konferencyjnej po obradach sesji, ale ta propozycja została odrzucona.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~ja


Witam, Starostwo dofinansowuje min kulturę w Powiecie. Jakie kryteria decydują o przyznaniu takiego dofinansowania i czy Blues nad Bobrem może liczyć na takie wsparcie choć de facto nie jest w obrębie naszego powiatu?. Jest nad Kwisą
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Kryteria, na podstawie których przyznawane są dotacje na realizację zadań z zakresu kultury (ale też kultury fizycznej), opublikowane są w ogłoszeniu o naborze wniosków. Jest 5 kryteriów formalnych i 5 merytorycznych. Merytoryczne to:

 1. adekwatność oferty, w tym: zgodność oferty z celami konkursu, właściwy dobór beneficjentów,
 2. zawartość merytoryczna, w tym: spójność zaplanowanych działań, czy projekt odpowiada na potrzeby beneficjentów, dostosowanie metody realizacji działań do potrzeb beneficjentów, realna możliwość wykonania planowanych działań, innowacyjność oferty, czy planowane zadania pozwalają na osiągnięcie zamierzonych rezultatów, trwałość projektu, ewaluacja projektu,
 3. kalkulacja kosztów, w tym spójność budżetu ze szczegółowym opisem projektu, czy proponowane koszty pozwalają na prawidłową realizację projektu, przejrzystość kosztorysu, realne koszty, wysokość wkładu własnego,
 4. doświadczenie i potencjał organizacyjny, w tym doświadczenie w realizacji zadań podobnego typu, zasoby kadrowe (w tym kwalifikacje osób, które będą realizować zadanie), posiadany wkład rzeczowy (np. lokalowy, sprzętowy i inny, wraz z informacją o stanie technicznym) i osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków w ramach projektu – ważne z punktu widzenia realizacji zadania, partnerzy w projekcie,
 5. analiza i ocena realizacji zleconych zadań publicznych, które były realizowane przez oferenta w latach ubiegłych, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.
  Na tegoroczny konkurs wpłynęły dwie oferty i obie uzyskały dofinansowanie: Festiwal „Blues nad Bobrem” 6000 zł, natomiast „Gliniada” 2000 zł. Dodam, że Kwisa znajduje się w naszym powiecie, również zamek Kliczków, w których odbywa się większość wydarzeń „Bluesa”.

  Więcej na stronie:

  http://bip.powiatboleslawiecki.pl/wiadomosci/2/wiadomosc/194006/ogloszenie_o_otwartym_konkursie_ofert_na_realizacje_zadania_publ
~~Bolesławianka


Czy przewiduje Pan w ramach oszczędność ograniczenie zatrudnienia pracowników administracyjnych w szpitalu powiatowym, gdyż jest wiele niepotrzebnych stanowisk, a wynagrodzenia są wysokie.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Szpital jest zarządzany coraz lepiej. Uważam, że dyrektor Adam Zdaniuk prowadzi bardzo świadomą i racjonalną politykę personalną, ale każdą uwagę warto rozważyć.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Gucio


Mógłby pan wymienić zeszłoroczne indywidualne dokonania (sukcesy) p. wicestarosty Chwojnickiego? nie chodzi mi o administrowanie, bo przecież są naczelnicy, którzy mu podlegają i danymi wydziałami kierują?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Wicestarosta Stanisław Chwojnicki jest odpowiedzialny za wiele trudnych zagadnień w starostwie jak drogi, ochrona zdrowia, rodziny zastępcze, niepełnosprawność. Zapewniam, że to niełatwy chleb, a czasem trudny orzech do zgryzienia.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Młody człowiek


Jakie kroki podjął i podejmie Pan, żeby walczyć w powiecie z bezrobociem ? Proszę nie uogólniać, tylko podać konkrety. Większość z moich znajomych (przeważnie wykształcenie wyższe, czasami techniczne) wyjeżdża albo za granicę albo do takiego Wrocławia, czy innego większego miasta. To miasto czeka zguba, jeśli zostaną tu sami starsi ludzie.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Przede wszystkim staramy się nie kształcić bezrobotnych, ponieważ od tego wszystko się zaczyna. Jako jeden z nielicznych powiatów zawsze promowaliśmy szkolnictwo zawodowe i ceniliśmy konkretne umiejętności, które są pracodawcom potrzebne. Stara dobra zasada „mieć fach w rękach to skarb” – wraca do łask. W tym roku w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego” nasze szkoły zostały doposażone za kwotę 7 milionów złotych. Oznacza to konsekwentne zasypywanie przepaści między rzeczywistością zawodowych pracowni szkolnych a technologiczne zaawansowanych specjalistycznych firm. Oprócz tego PUP daje możliwość uczestnictwa w wielu programach, które pozwalają na zdobycie pracy, czy założenie własnej firmy.

Raczej ograniczam stołki w powiecie, niż je dostawiam, a obowiązków przybywa.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~elza


Panie Starosto czy Zarzad Dróg Powiatowych jest potrzenby kiedy stan dróg jest koszmarny, a trasa do Warty Bol. jest nie odśnieżana.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Już wcześniej pisałem, że mowa o drodze wojewódzkiej 363, a tu są bardzo konkretne wytyczne właściciela, w jakim stopniu mają być odśnieżane drogi wojewódzkie. Zapewniam, że podczas naszej długiej i kapryśnej zimy staraliśmy się je utrzymywać zgodnie z zaleceniami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Jednak ważna jest dla mnie każda opinia. Będziemy się starać poprawić tę sytuację.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~toni


Panie Starosto nic Pan nie robi to nie rób Pan wstydu...
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Wiele robię, dlatego nie mam się czego wstydzić.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Karolina


Kiedy rozpoczną się rozmowy z władzami Lwówka w temacie przekierowania ruchu samochodów cięzarowych z rakowic. Samochody z ogromnymi elementami betonowymi bardzo skutecznie rozwalają drogę i budynki na odcinku od Ocic do drogi krajowej w Brzeżniku.Mieszkańcy Ocic interweniowali w tej sp;rawie wielokrotnie, ponieważ ruch pieszch na tej drodze stał się bardzo niebezpieczny. Samochody z takim tonażem wjeżdżają na chodniki ponieważ ich długość nie pozwala wejść w zakręt drogi. Skandal!!!!
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


To złożony temat, ale postaramy się pochylić nad tym problemem .

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~internauta


Co z mostem w Świętoszowie?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Dzięki moim staraniom droga, która prowadzi przez most, zostanie uznana za drogę o charakterze obronnym. Spowoduje to większe możliwości współfinansowania z różnych źródeł. Powiat Bolesławiecki przymierza się do budowy mostu klasy A. Inwestycja jest na etapie przygotowania dokumentacji.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

Przemyslaw


W granicach administracyjnych miasta Bolesławiec jest czterech zarządców dróg .Czy nie uważa Pan że taka sytuacja uniemożliwia podejmowanie decyzji korzystnych dla mieszkańców Bolesławca ? Dotyczy to regulacji ruchu , remontów oraz odśnieżania. Czy ma Pan swoją wizję rozwiązania tego problemu ?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Jestem wolennikiem zintegrowanego zarządzania dróg „jedno miasto – jeden zarządca”, dlatego przekazaliśmy panu Prezydentowi Piotrowi Romanowi część dróg powiatowych w granicach Bolesławca. Niestety, nie dotyczy to wszystkich dróg w naszym mieście, które są w zarządzaniu Powiatu Bolesławieckiego, a są drogami typowo gminnymi. Mimo zaawansowanych rozmów, pan prezydent nie zdecydował się na powiatowy prezent.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Co sądzi Pan o niegospodarności burmistrza Relicha,wydającego nie swoje 12 mln złotych z nienależnie pobranego podatku.Czy kroi się tam Komisarz? Co z miasteczkiem? Grozi mu zapaść finansowa.Co na to Powiat?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Myślę, że jeżeli nie zweryfikuje tego prawo, to z pewnością wyborcy.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~pytacz


Ciekaw jestem ile w zeszłym roku Starostwo zapłaciło telewizji Azart Sat?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Zapraszam do lektury budżetu powiatu. Nie mamy nic do ukrycia.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Rafi


Ma Pan zamiar wspierać Dni ceramiki z miastem i je promować jak to kiedyś było ??
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Zawsze wspierałem Święto Ceramiki i ceramikę jako markę regionu. Dowodem jest projekt „Bory Dolnośląskie”, do którego gmina miejska Bolesławiec niestety nie przystąpiła. Mimo to wszystkie „borowe” turystyczne wydawnictwa promują Bolesławieckie Święto Ceramiki i ceramikę na różne sposoby. Przykładem są przewodniki „Odkryj urok Borów Dolnośląskich”, czy regionalna książka kucharska „Zasmakuj w Borach”, gdzie lokalne potrawy są prezentowane na naszych tradycyjnych naczyniach. Niebagatelny jest fakt, że wydawnictwa trafiły do ludzi z całej Polski oraz turystów z zagranicy, a informacje na temat atrakcji Borów Dolnośląskich pojawiały się na ogólnopolskich portalach np. interia.pl

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Stowarzyszenie


Czy widziałby Pan w nowym Samorządzie w mieście i w powiecie koalicję rządzącą: Platforma Obywatelska i Forum Samorządowe Ziemi Bolesławieckiej (i tylko takie dwa ugrupowania). Jeśli tak, to dlaczego, jeśli nie to też proszę o odpowiedź. Byłaby to chyba najbardziej racjonalna koalicja. Przypomnę, że w roku 2005, kiedy startował Pan do Sejmu to Stowarzyszenie poparło Pana kandydaturę i tylko Pana. Oczywiście był Pan wtedy jej członkiem ale ... .? I drugie, wiążące się z pierwszym: Czy Pan Prezydent Piotr Roman na kolejnej kadencji to dobre czy złe rozwiązanie dla miasta?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Polityce nie są obce różne scenariusze. Podobnie jak życiu, w polityce nigdy nie mówi się ”nigdy”. Jednak gdy polityka staje się celem, a nie narzędziem do robienia dobrych rzeczy dla ludzi , to mamy do czynienia ze zwyrodnieniem, nepotyzmem i przerostem egocentrycznych ambicji. Żałuję, że stanowisko prezydenta zostało tak bardzo upolitycznione.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~cłek ze wsi


Po powiatowych drogach w większości jeździć się nie da: do Chocianowa,do Gościszowa,do Lwówka, ul Gdańską tak jakby nie miały gospodarza. Co pan na to?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Tez tak uważam, ale za to odpowiedzialny jest pan prezydent Piotr Roman.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Zbigniew


Co Pan sądzi o tym że tylko jeden pytający jest jawny a reszta skrywa się pod tyldami ?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Myślę, że nie jest to najlepsza forma, gdy po drugiej stronie jest anonimowa osoba, która bezkarnie może napisać wszystko. Większość osób tego nie wykorzystuje, ale wiele obraźliwych pytań nie mieści się w normach społecznej dyskusji. Anonimowo - pod tyldami - każdy może być bohaterem!

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~redaktor


prosze podac media i kwoty ktore im zaplacono w roku 2012 ? i dlaczego jednym wiecej a innym mniej?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie mamy nic do ukrycia, wszystkie kwoty są publikowane w jawnych i dostępnych publikacjach budżetu Powiatu Bolesławieciego.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~wojciech


Dużo się robi żeby nasze miasto było piękniejsze . Niestety zapomniano o tzw parku Waryńskiego który umiera a jest również wizytówką miasta .Niestety dzisiaj park ,,umiera " pozostały tylko stare drzewa .
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Też tak uważam, ale to pytanie należy zadać panu prezydentowi Piotrowi Romanowi. Właścicielem parku jest gmina miejska Bolesławiec.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~kumpel


Jaka prace by Pan podjal gdyby wyborcy zdecydowali o panskiej nieobecnosci w samorzadzie? Jaki jest Pana wyuczony zawod?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Jestem inżynierem zootechniki. Mam też doświadczenie w nauczaniu. Zawodową alternatywą jest dla mnie administracja publiczna lub własna firma.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~wojciech


Dużo się robi żeby nasze miasto było piękniejsze . Niestety zapomniano o tzw parku Waryńskiego który umiera a jest również wizytówką miasta .Niestety dzisiaj park ,,umiera " pozostały tylko stare drzewa .
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Tez tak uważam, ale za to odpowiedzialny jest pan prezydent Piotr Roman.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Marta


Ile razy w życiu widział Pan na żywo redaktor naczelną katarzynę Bodzioch?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Widziałem i znam Panią Katarzynę Bodzioch.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Rafi


Zamierza Pan dalej walczyć o to aby Bolesławiec miał oznakowie na całej autostradzie ?? a nie tylko po kawałku
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Już wiele osobiście zrobiłem w tej kwestii i po wielomiesięcznych staraniach Bolesławiec jest widoczny na autostradzie. Ale również czuję niedosyt, dlatego dążę do tego by Bolesławiec był oznakowany już na poziomie Wrocławia, Legnicy, czy też Zgorzelca. Mam nadzieję, że będziemy widoczni nie tylko bezpośrednio przy zjazdach w Krzyżowej, czy Krzywej. Nie zapominajmy jednak, że niedawna rewolucja w oznakowaniu na autostradzie przyniosła na efekt kilkunastu nowych komunikatywnych tablic.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Rafi


Zdecydował by się Pan na połączenie MZK z PKS ?? jakie jest zdanie na ten temat Pana gdyby miasto wykupiło PKS i czy nie możecie się dogadać z przewoznikami Auto-linia o cenach za wjazd na dworzec
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Myślę, że połącznie byłoby sensowne. Jeden duży przewoźnik na terenie Powiatu Bolesławieckiego mógłby kompleksowo i w sposób zintegrowany świadczyć usługi pasażerom z naszego terenu, a przecież o to właśnie chodzi.

Wygoda mieszkańców i komfort pasażerów również jest moim priorytetem. Sądzę, że dworzec PKS jest wymarzonym miejscem dla wszystkich przewoźników. Dąży do tego zarówno Zarząd Powiatu Bolesławieckiego oraz zarząd PKS. Jeden funkcjonalny przystanek w Bolesławcu jest bardzo potrzebny mieszkańcom Powiatu Bolesławieckiego, ale w tej kwestii musi być przychylność pana prezydenta Piotra Romana.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Michał


Jak wygląda teraz sytuacja z działkami budowlanymi przy ul. II Armii Wojska Polskiego? (tuż za krasnalami) Rozmawiałem ze znajomym to były problemy dla tych co kupili już działki by uzyskać pozwolenie na budowę ponieważ nie było tam ustalonych dróg dojazdowych i nie dało się tam dojechać i tu rodzi się kolejne moje pytanie, jak można było wydzielić tam działki budowlane skoro nie było dostępu do drogi? Z tego co wiem to nie można tego zrobić póki w planach nie będą one ustalone. Kto za to odpowiada?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Podzielam Pana opinię, ale jest to teren gminy miejskiej Bolesławiec, a co za tym idzie wszelkie decyzje w tej kwestii podejmuje pan prezydent Piotr Roman.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~MM


Czy Bolesławiec, będzie miał w ogóle kiedyś normalną obwodnicę? Której plany już dawno widzieć można było.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Droga 297, w ramach której jest przewidziana obwodnica jest właśnie modernizowana. I etap od granicy Powiatu Bolesławieckiego do Golnic - A18 zostanie zrealizowany jeszcze we wrześniu bieżącego roku. Natomiast drugi etap II etap, czyli „Golnice A18 – Łąka -objazd Bolesławca do drogi 297 przy Leśniczówce -ul . Jeleniogórska” będzie realizowany w następnych latach.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~mieszkanka


Aleja Wojska Polskiego ciąg dalszy. Kiedy wreszcie będą przy tej ulicy chodniki? Proszę się przejść zwłaszcza po deszczu.Trzeba się dobrze naskakać,żeby trafić na" resztki".Kiedyś dojdzie do nieszczęścia.Ja już raz skręciłam nogę przez takie manewry.A ulica? Ktoś połatał dziury ale te wielkie,mniejsze są nadal. Ktoś przecież wziął za to pieniądze i ktoś robił odbiór? W pobliżu Jednostka Wojskowa i masę ludzi tam dochodzi i dojeżdża do pracy. a mieszkańcy? Ul.Artyleryjska również. Proszę się ruszyć zza biurka i zobaczyć jak my żyjemy. WSTYD !!!
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


We wrześniu bieżącego roku będzie modernizowana ul. Tyrankiewiczów, która również wymaga natychmiastowego remontu, podobnie jak wiele dróg w mieście i na terenie powiatu. Remont Al. Wojska Polskiego rozważymy, jako kontynuację modernizowanych dróg w tej części miasta. Rzadko siedzimy za biurkiem, ponieważ musimy starać się o pozyskiwanie pieniędzy właśnie na remont dróg. I na szczęście dla nas wszystkich udaje się nam wyrwać miliony z Unii Europejskiej, żebyśmy wszyscy mogli jeździć coraz wygodniej. Przykładem jest ulica Karola Miarki, Żwirki i Wigury, Leśna, Lubańska, Śluzowa i wiele, wiele innych. Niestety zdaję sobie sprawę, że to wciąż nie zaspakaja wszystkich potrzeb.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

bieda


dlaczego w Bolesławcu jest taka bieda i nędza? pod względem jakości życia jesteśmy w ogonie UE i nic się nie poprawia tylko wręcz odwrotnie pogarsza?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie zgadzam się z takim poglądem. Niezależne badania prowadzone przez uczelnie oraz instytuty naukowe potwierdzają, że w Bolesławcu i w Powiecie Bolesławieckim nie jest źle. Wskazuje na to choćby poziom bezrobocia rzędu 15%, kiedy w sąsiednich powiatach dochodzi do 25 %. Mamy aktywne strefy ekonomiczne oraz Strefę Aktywności Gospodarczej. Możemy cieszyć się bliskością węzłów komunikacyjnych. Staramy się również we współpracy z wójtem gminy Warta Bolesławiecka o powtórną wydobywczą aktywność KGHM na terenie Powiatu Bolesławieckiego.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~FX


Czy zrobił Pan cokolwiek aby zwiększyć ilość miejsc pracy w powiecie . I nie pytam o nadmierny rozrost urzędniczych stołków.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Przede wszystkim staramy się nie kształcić bezrobotnych, ponieważ od tego wszystko się zaczyna. Jako jeden z nielicznych powiatów zawsze promowaliśmy szkolnictwo zawodowe i ceniliśmy konkretne umiejętności, które są pracodawcom potrzebne. Stara dobra zasada „mieć fach w rękach to skarb” – wraca do łask. W tym roku w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego” nasze szkoły zostały doposażone za kwotę 7 milionów złotych. Oznacza to konsekwentne zasypywanie przepaści między rzeczywistością zawodowych pracowni szkolnych a technologiczne zaawansowanych specjalistycznych firm. Oprócz tego PUP daje możliwość uczestnictwa w wielu programach, które pozwalają na zdobycie pracy, czy założenie własnej firmy.

Raczej ograniczam stołki w powiecie, niż je dostawiam, a obowiązków przybywa.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~:)


Od wielu lat mieszkańcy zachodniej części miasta starają się o poprawę bezpieczeństwa i oświetlenie ul. II Armii Wojska Polskiego (trasa wylotowa na Zgorzelec), niestety ciągle bezskutecznie. Czy Pan jako Starosta może pomóc w tym zakresie?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Zgadam się, że ten san rzeczy należy poprawić, ale oświetlenie ulicy jest zadaniem gminy miejskiej Bolesławiec i należy do kompetencji prezydenta Piotra Romana.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~lekarz


Kiedy likwiduje Pan szpital, proszę o oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nigdy nie miałem zamiaru i nie mam powodu, aby likwidować szpital. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, żeby w znaczący sposób zmniejszyć zadłużenie powiatowego szpitala oraz zwiększyć jego możliwości i zakres świadczonych usług dla naszych pacjentów. Dużą inwestycją były również termomodernizacja oraz informatyzacja szpitala, co wprowadziło tę placówkę w XXI wiek. Nie widzę zatem powodu do likwidacji szpitala, którego kondycja z roku na rok jest coraz lepsza.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Karol


Panie Starosto, Katarzyna Bodzioch mówi "Nie ukrywamy się w blokowiskach" i że Bolec otwiera biuro. Problem w tym, że raczej pani Bodzioch nie bedziemy widywać w biurze, a prędzej w Krakowie w blokowisku przy ulicy Radzikowskiego. Czy nie pachnie to Panu hipokryzją?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie mam w zwyczaju wchodzić komukolwiek w osobiste życie, a pytanie dalece narusza sferę prywatności. Proszę zwrócić się z tymi pytami do wydawcy.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Ksywa


Jak Pan mysli ile osób zatrudnia na umowe o prace pani Kasia Bodzioch (wydawca bolec.info) i gdzie (w jakim miescie) płaci podatki od zysku uzyskanego m.in dzieki wplatom Starostwa?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo realizować swój pomysł na biznes i życie.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Ksywa


Panie Starosto, co Pan sądzi o tym, że po sesji rady miasta miasto wykupuje w portalu internetowym Istotne publikacje czterech tekstów sponsorowanych, w których opisane są uchwały podjęte w trakcie sesji, podczas gdy większość mediów internetowych publikuje taką prasówkę bezpłatnie (jeśli już kupowali to mogli wszystko w jednej). Czy Pana zdaniem nie jest to zbytnia rozrzutność, szczegolnie w czasach kryzysu? Czy starostwo też tak robi?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie ma wiedzy na ten temat rozliczeń gminy miejskiej Bolesławiec z faworyzowanymi mediami. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu stara się współpracować ze wszystkimi lokalnymi mediami bardzo demokratycznie.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Beata


Co może Pan powiedzieć o współpracy z wojtami naszych gmin? Z kim najlepiej się Panu współpracuje a z kim najgorzej? Prosze o przedstawienie takiego rankingu wojtów.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Cenię sobie współpracę z wójtem gminy Warta Bolesławiecka Mirosławem Haniszewskim, wójtem gminy Osiecznica Waldemarem Nalazkiem, z wójtem gminy wiejskiej Bolesławiec Andrzejem Dutkowskim . Dariusz Pawliszczy wójt gminy Gromadka również z nami dobrze współpracuje, natomiast żałuję, że nie najlepiej układa się współpraca z prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem. Zdecydowanie najgorzej układają się relacje z wójtem gminy Nowogrodziec Robertem Relichem.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Beata


Co Pan sądzi o pomyśle likwidacji powiatów? Przecież gminy mogłyby przejąć obowiązki powiatów, a ich likwidacja odchudziłaby administrację
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Jestem gorącym orędownikiem powiatów i uważam, że kompetencje tych samorządów powinny zostać zwiększone, a co za tym idzie adekwatne finansowanie poprzez zwiększenie dochodów własnych. Myślę, że gminy nie poradziłyby sobie same z wieloma zadaniami, które dziś są zintegrowane w powiatowym samorządzie, jak geodezja, drogi, oświata czy budownictwo.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Beata


Zgodnie z niedawną przyjętą ustawą możliwe będzie utworzenie ośrodka egzaminowania kierowców w Bolesławcu. Czy popiera Pan ten pomysł?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Gorąco popieram ten pomysł i jesteśmy w trakcie rozmów z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry i Legnicy.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Cezar


Kiedy rozpocznie się remont nowej siedziby starostwa?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Remont siedziby starostwa rozpocznie się niebawem. Pod koniec kwietnia zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Cezary Przybylski

~~Work


Czy poprze Pan Dariusza Kwaśniewskiego w (kolejnej) walce o prezydenture Bolesławca?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Tak, poprę, jeżeli będzie starał się o to stanowisko.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Work


Czy jest Pan w konflikcie z Karolem Stasikiem?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie jestem w konflikcie z Karolem Stasikiem.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Work


Jaka jest aktualna sytuacja bolesławieckiego szpitala? Fatalna? Zła? Dobra? Bardzo dobra? Taka sobie? Jakie jest obecnie zadłużenie?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Już wyczerpująco wcześniej odpowiedziałem na podobne pytanie.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Kiedy zgoli Pan wąsy (Prezydent Komorowski zgolil bez większego powodu)?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie zgolę. Lubię swoje wąsy i myślę, że przyzwyczaiłem się do takiego odbicia w lustrze :)

Cezary Przybylski

~~Ja


Co jest wazniejsze w wydatkach na 2013 rok.Czy remont nowej siedziby starostwa,w miejscu bylej szkoly podstawowej,przy ulicy Armii Krajowej,czy moze remont drog powiatowych?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Trudno mówić tu o ważności. Remonty dróg są ważne i staramy się modernizować drogi na bieżąco , ale nowa siedziba starostwa jest niezbędna przede wszystkim dla poprawy obsługi naszych klientów. Dziś muszą Państwo borykać się z niedogodnościami, ponieważ wydziały starostwa znajdują się w różnych budynkach na terenie Bolesławca. Nie zależy nam na montowaniu złotych klamek, ale chcemy ułatwić życie mieszkańcom Powiatu Bolesławieckiego.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Kto płaci za remont szkoły na ul.Bankowej(Pijarów obecnie)? Kurzy się z okien,robota furczy,ekipy budowlane uwijają się-widać to z boiska....Chyba nie Prezydent???? Może nam Pan przybliżyć temat?!
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Z pewnością taką wiedzę ma pan prezydent Bolesławca Piotr Roman ,który oddał zakonowi Pijarów budynek za darmo w użytkowanie wieczyste.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~ajcila


Wszystko drożeje a płace większości szeregowych pracowników starostwa stoją w miejscu - czy jest jakaś szansa na podwyżki :)?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Jest szansa podwyżki w starostwie.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~niepełnosprawny


Dlaczego na komisję lekarską o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności zwiększył się czas oczekiwania z dwóch do trzech miesięcy? To samo dotyczy legitymacji osób niepełnosprawnych. Mojemu koledze kazano przyjść za dwa tygodnie, a wcześniej czekało się tylko tydzień. Do tej pory miałem stopień znaczny i jeśli nadal będzie on utzymany to tak dłudi czas oczekiwania na wyrobienie legitymacji uniemożliwia mi korzystanie ze zniżkowych przejazdów. W moim przypadku legitymacja jest mi niezbędna, gdyż dwa razy w tydodniu mam wyjazdy do Legnicy i towarzyszy mi opiekun, który też miał zniżkę. Co jest przyczyną wydłużenia tych terminów?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


W związku ze zmniejszeniem jednego etatu od 1 kwietnia w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, okres oczekiwania na wydanie orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności wydłużył się od dnia złożenia wniosku do 3 miesięcy oraz okres oczekiwania na wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej wydłużył się do 14 dni od dnia złożenia wniosku w tutejszym zespole.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~nauka jazdy


Utworzenie filii osrodka egzaminowania kierowców w Bolesławcu budzi wiele kontrowersji, sa głosy za i przeciw. Czy starostwo wystąpi o zgodę do marszałka o utworzenie? Jakie jest Pana stanowisko w tej sprawie?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Myślę, że więcej jest głosów „za” niż „przeciw”. Zawsze staram się ułatwiać życie mieszkańcom naszego powiatu, dlatego taka filia jest w mieście potrzeba. Już wcześniej pisałem, że jesteśmy po pierwszych rozmowach z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Zapraszam Pana Starostę na ul Ob Helu ,nasze bloki wyglądają niczym slamsy po chodniku nie da się iść bo można połamać nogi .Na ulicy brak pasów zwalniających na naszej ulicy jest duży ruch przez Urząd Pracy nie wszyscy kierowcy jadą przepisowo .Bariery oddzielające park połamane .Brak świateł na schodach łączące ul Ob Helu i Kubika .Wracając z pracy wieczorem strach iść po tych schodach .Wstyd .
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Za taki stan drogi jest odpowiedzialny prezydent miasta Bolesławca Piotr Roman. Droga jest własnością gminy miejskiej Bolesławiec.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~brombrał


Dzisiaj światowy dzień walki z bezrobociem. Jak Pan się zapatruje na projekt wykreślania bezrobotnych na 9 miesięcy z rejestru PUP ,którzy nie przyjmą "śmieciowej aktywizacji zawodowej"?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Myślę, że to nie jest takie proste. Sądzę, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Każdy z nas może stanąć przed takim problem, a wtedy radykalnie zmienia się optyka.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~ciemno


Panie Starosto czy ma pan jakiś wpływ na to by ulica II Armii Wojska Polskiego była wreszcie oświetlona. Mieszkańcy tej części miasta już kilkanaście lat proszą o chociaż kilka lamp. Jest to droga krajowa wjazdowa do miasta od strony zachodniej. GDDKiA twierdzi że to zadanie własne Gminy Miejskiej. Prezydent odpowiada ,że to nie ich droga i nie mogą nic zrobić a poza tym brak jest zawsze pieniędzy. Obecnie jest tyle dotacji do dróg w ramach UE, wiele lamp w mieście wymienia się na nowe a tutaj nie wiadomo o co chodzi.My chodzimy w ciemnościach i jesteśmy narażani na różne niebezpieczeństwa. Prosimy o pomoc w tej sprawie. Uważam, że taki stan to wielki wstyd dla Miasta z pięknie oświetlonym centrum.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Zgadam się, że ten san rzeczy należy poprawić, ale oświetlenie ulicy jest zadaniem gminy miejskiej Bolesławiec i należy do kompetencji prezydenta Piotra Romana.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~solidna


Czy Starostwo płaci abonament za wszystkie odbiorniki telewizyjne i rardiowe? Widziałam w biurach Starostwa, gdzie załatwiani są interesanci, iż odbiorniki radiowe hulają, że aż miło? Czy Pan wie coś na ten temat?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Za wszystkie odbiorniki radiowe i telewizyjne płacimy abonament.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~bolek


gdzie można zgłaszać zabitą zwierzynę na drogach i torach na terenie powiatu
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Sprawa ta należy do kompetencji konkretnej gminy i tam należy to zgłaszać (do urzędu gminy).

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~zainteresowana


W imieniu mieszkańców ul. Mostowej i wszystkich kierowców, pytam, kiedy zostaną załatane dziury w jezdni przy ul. Mostowej, na odcinku od mostu do skrzyżowania z ul. Ceramiczną? Odcinek ul. Mostowej od str. ul. Dolne Młyny do mostu został naprawiony, co z resztą tej ulicy? Jest ona w fatalnym stanie - zniszczona przez ciężkie samochody obsługujące Bader, w wielu miejscach jezdnia ,,zapadła się", a dodatkowo po okresie zimowym ujawniły się głębokie dziury. Moje pytanie brzmi, dlaczego nie załatano wszystkich dziur w ul. Mostowej? Kiedy planowany jest remont tej ulicy?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Dziury na ul. Mostowej zostały załatane. Niestety nie wszystko da się zrobić, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ponieważ sroga zima i to co po niej pozostało przysporzyło nam trochę pracy. Sukcesywne naprawianie ulic wciąż trwa.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~LEON


Panie Starosto ulice Mostowa, Staroszkolna, Mickiewicza, Podgórna, Zwycięstwa Dolne Młyny to ulice powiatowe po których jeżdzę są w stanie opłakanym tak jak Szpital Powiatowy, gdzie chorzy wolą jechać do Lubania Zgorzelca tylko nie na Jeleniogórską w B-cu. Czy wszystko czym zarządza Starostwo musi być w tak złym stanie? Kiedy Pan pana zastępca etatowy członek zarządu za niemałe pobory bo sięgające kilkunastu tysięcy zł. weźmiecie się do roboty? Nie lenistwo będzie u was na pierwszym miejscu a społeczeństwo.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Ton tego pytania jest tak wrogi, że cokolwiek odpowiem to Pan czy Pani mi nie uwierzy (jak dobrze zadawać obraźliwe pytania z ukrycia) Mogę przytaczać liczby, pozyskane miliony z unijnego budżetu, pokazywać wiele zmodernizowanych ulic, chodników - i tak w Pani (Pana ) oczach będę leniem. Ale narzekanie i obrażanie to nasz sport narodowy. Zadaję sobie pytanie - czy muszę być workiem treningowym? Jednocześnie proszę o rzetelność. Pobory członka zarządu powiatu to kilka, a nie kilkanaście tysięcy złotych.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Za jakie usługi utworzono etatowego członka zarządu?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Jak sama nazwa wskazuje musiały być to usługi bardzo przyjemne.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Dlaczego najwięcej we władzach miasta i powiatu jest nauczycieli. Czyżby szukali dobrze płatnego zajęcia?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Z nadziei, że można jeszcze czegoś nauczyć.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Ile Karol Stasik ma płatnych posad?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Wszyscy samorządowcy podają do publicznej wiadomości swoje dochody.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Czy nie ma sposobu na Pana Karola Stasika , który trzęsie Starostwem a w swoim działaniu kieruje się wyłącznie prywatą?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Znowu trudno mi odpowiadać na tak negatywnie zabarwione pytanie. Jest fachowcem i doświadczonym samorządowcem, ale nie wszystkim musi się podobać.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Proszę podać; jakie działy w Starostwie nadzorują członkowie zarządu?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Edukacja, Geodezja, Budownictwo, Promocja

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Ile osób z Gminy Warta Bolesławiecka pracuje w Starostwie wieść niesie, ż;e bardzo ,bardzo dużo?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Gdyby byli z metropolii Bolesławiec, to byłoby lepiej? Czy to nie pachnie dyskryminacją?

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~Ja


Witam panie Starosto. Czy mieszkanki Raciborowic mogą liczyć na gabinet ginekologiczny we wsi? Taki z prawdziwego zdarzenia, z możliwością pobrania wymazów i USG. Wioska jest duża więc wielu kobietom jest taki punkt nezbędny. Pozdrawiam
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Niestety starostwo nie ma na to wpływu. Tego typu problemy i zapotrzebowania należy zgłaszć do urzędu gminy.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~iks


Kto inspiruje Roberta Relicha do walki z Powiatem?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Również chętnie się dowiem.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~~Też się podpisuję


Czy planowane są nabory do pracy w Starostwie Powiatowym w najbliższych latach i czy będą zatrudniane osoby z odpowiednimi kwalifikacjami a nie tylko po znajomości lub z klucza partyjnego?Tyle osób w Bolesławcu jest bezrobotnych, po studiach i bez znajomości, którzy mogliby obejmować stanowiska urzędnicze.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Nie ma klucza - to mit. Staramy się zatrudniać ludzi kompetentnych, głównie z naborów, w drodze konkursów. Czasami zdarza się, że zdolny stażysta po okresie próbnym zasługuje na stałe zatrudnienie.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~tr


Czy będą prowadzone prace nad wymianą zepsutej iluminacji bolesławieckich zabytków m.in: kamieniczki, wiadukt, kościół MBNP. Wiem, za to odpowiada miasto, ale sądząc, że jest pan kompetentną osobą porozmawia z kim trzeba. Zależy mi na tej sprawie, ponieważ niektóre zabytki wyglądałyby już lepiej, gdyby je kompletnie wyłączyć, bo co z tego jak świecą się 3 na 8 lamp. MASAKRA Dziękuję za odpowiedź za rozwiązanie problemu.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Pan prezydent Piotr Roman z pewnością powinien zauważyć, że z jasności powoli staje się ciemność. Dziękuję za pokładane we mnie nadzieje na skuteczność interwencji, ale akurat światełka to prawdziwe hobby pana prezydenta i nie mam śmiałości na ingerencję.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~~Raciborowiczanin


SZANOWNY PANIE STAROSTO Dlaczego w tutejszym urzedzie pracy aby ubiegac sie o dotacje na rozpoczecie wlasnej dzialalnosci potrzeba skonczyc kurs ,,wlasny biznes,, a np w innych powiatach jak Złotoryja czy Polkowice takiego kursu nie potrzeba? Dlaczego u nas akurat jest takie rozporządzenie ? pozdrawiam :/
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Kurs z pewnością nie zaszkodzi, a da większy obraz i wiedzę w zakresie zarządzania firmą. Przecież nie sztuką jest otworzyć firmę, ale ją utrzymać i rozwinąć.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Kto na ul. Żwirki i Wigury na odcinku jezdni przedzielonej podwójną linią ciągną usytuował przystanek MZK? Zatrzymujące się tam autobusy przedłużają swój postój ze względu na sprzedaż biletów blokując innym pojazdom przejazd tą zatłoczoną w godzinach szczytu ulicą.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Zapoznamy się z sytuacją i postaramy się rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~~internauta


Panie Starosto,kiedy pozbędzie się Pan wypalonego Starego Prezydenta?Brak mu kreatywności,pomysłowości,świeżości.Z tego co ludzie mówią,to małostkowy,zawzięty,zakompleksiony typek.Jak Pan to ocenia?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Zachęcam wyborców do refleksji i świadomych decyzji.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


panie starosto.proszę aby nie startował pan w wyborach prezydenckich,tylko normalnie współpracował nawzajem z ratuszem.mit ,który tu głoszą o niejakim wypleniu prezydenta jest bzdurą.bo w takim razie i ratusz i cały powiat jest już dawno wypalony....w końcu wypalacie się państwo już od samego początku historii samorządu......i końca nie widać.a skoro tego końca nie widać to czas pracować wspólnie nad naszym miastem,bez względu na poglądy polityczne bo one być powinny zróżnicowane,różnorodne wyrażane swobodnie ,ale nie dzielące(chyba do tego dorośliśmy w naszym mieście).juz nam wystarczy cyrku z ul.wiejskiej w warszawie.dlatego działajcie,pracujcie dla nas.kłótnie róbcie na piłkarskim śledziku,a nie jak to jest na odwrót na salonach w warszawie....razem piją w kuluarach-a przed kamerami się kłócą.a kto z jakiej partii to już obojętne,liczą się działania i czyny.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Mam taki sam pogląd na ten temat. Nigdy nie interesowały mnie spory i szopki. Zawsze starałem się pierwszy wyciągać rękę do współpracy. To wynika z mojej łagodnej natury, wychowania i systemu wartości. Nie jestem agresorem i mam szacunek do ludzi, co wielokrotnie udowodniłem. Uważam, że nasze pięć minut w samorządzie należy konstruktywnie wykorzystać. Ale dwoje musi chcieć „naraz”. Jednak w wielu sytuacjach, gdy ktoś pluje w twarz, trudno udawać, że pada deszcz…

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Kiedy pracownicy Starostwa pobierający emeryturę ustąpią miejsca młodym? Dotyczy to głównie wyższych stanowisk. Nie będę wymieniał.
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


W urzędzie mamy bardzo młodą kadrę. Rzadko zdarzają się przypadki o których Pan pisze.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~~Jolanta sąsiadka


Panie Starosto,dlaczego Prezydent wziął 15 mln kredyt na budowę mieszkań (hasło wyborcze),których podobno,teraz nikt nie chce,zamiast z tych pieniędzy wyremontować porządnie z Panem drogi w mieście?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Pan prezydent jest przekonany, że doskonale zarządza miastem i nie potrzebuje dobrych rad. Proszę zadać to pytanie panu Piotrowi Romanowi. Również będę bogatszy o tę wiedzę.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~:)


Jak Pan ocenia,jako wieloletni współpracownik Romana,problem wypalenia zawodowego Prezydenta? Mówi się o tym na ulicy,na spotkaniach partyjnych,w internecie.Czy taki stan może długo trwać? Czy wybory jednomandatowe w czymś pomogą?Czy zmiana Prezydenta na nowego pomogłaby Panu w sprawnym zarządzaniu powiatem?Ktoś kiedyś powiedział,że Roman to kula u nogi samorządu bolesławieckiego.Czy dużo jest prawdy w tym twierdzeniu?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


Jeżeli o problemie wypalenia zawodowego Prezydenta „mówi się na ulicy, na spotkaniach partyjnych, w internecie” to sądzę, że będzie to miało odzwierciedlenie w przyszłych wyborach.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski

~~


Po co jest etatowy członek zarządu Kwaśniewski?. Może po to aby go uhonorawać wysoką płatną posadą.?
Cezary Przybylski
Starosta bolesławiecki


I tu również trudno mi odpowiadać rzeczowo na złośliwe pytanie. Dariusz Kwaśniewski jest doświadczonym samorządowcem, który z powodzeniem przeprowadził wiele niecodziennych projektów np. w zakresie edukacji. Myślę, że jego pensja jest adekwatna do wykonywanych obowiązków.

Pozdrawiam,
Cezary Przybylski


Dodawanie nowych pyta zostao zablokowane.


W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~xx   17 kwietnia 2013r. o 23:04

~xx

Postów:

Nie ma odpowiedzi nawet na połowę pytań
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   17 kwietnia 2013r. o 23:05

emem

Postów: 4377

~xx napisał(a): Nie ma odpowiedzi nawet na połowę pytań


http://www.bolec.info/informacje/100-pytan-do-starosty-8834.html

100 pytań do starosty

Bolesławianie zadali Cezaremu Przybylskiemu kilkadziesiąt pytań. Prezentujemy odpowiedzi na pierwszą część pytań.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   18 kwietnia 2013r. o 6:53

~

Postów:

Proszę o WSZYSTKIE odpowiedzi!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   18 kwietnia 2013r. o 8:26

~

Postów:

Panie Starosto proszę odpowiedzieć na wszystkie pytania .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Maria   22 kwietnia 2013r. o 13:29

~Maria

Postów:

Gdzie są odpowiedzi?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2