Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rekrutacja do miejskich przedszkoli publicznych
123
#Hotblooded nieaktywny
4 marca 2016r. o 22:24
Bo najlepiej winić 6 latki i ich rodziców...A jak trzeba samemu pomyśleć to się nie da.. Wszystko trzeba na tacy podać!!!! W Kruszynie budują nowe przedszlole i na bank będą miejsca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 marca 2016r. o 9:44
Nie wiecie jak się ma sytuacja w 2 przedszkolu na Brody. Czy będą przyjmować 3 latki?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Anna niezalogowany
5 marca 2016r. o 10:11
Ja nie wiem, ale widzę numery telefonów pod artykułem. Gdyby na poważnie zależało mi na takiej informacji, to starałabym się uzyskać ją bądź telefonicznie, bądź osobiście, ale na pewno nie na forum.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 marca 2016r. o 11:43
~Też mama napisał(a): Jeżeli nie ma miejsca w bolesławcu w przedszkolu to popytajcie się o miejsce w gminie wiejskiej (Kruszyn, Kraśnik, Bożejowice).Kilka dni temu był artykuł na któreś ze stron ze mogą przyjąć do przedszkoli nawet po 2-3 grupy (ok 50) w danym przedszkolu. Niektóre z nich będą w nowych budynkach. Może jakieś podanie do prezydenta miasta że z powodu braku miejsc w przedszkolach proźba o dofinansowanie do przedszkola wiejskiego. Minus że trochę dalej ale rozwiązanie jest

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałaś .Minus że trochę dalej ?? Odwoź i przewoź codziennie dziecko autobusem jak nie masz samochodu. Po drugie dzieci w bolesławieckich przedszkolach (prywatnych) chodzą na baseny , warsztaty do BOK, przedstawienia , do kina , na wycieczki do muzeum . Jak sobie to wyobrażasz logistycznie na wsi . Zadzwoń i zapytaj jakie tam mają zajęcia. Co najwyżej wychodzą na łono natury - na łąkę lub do lasu . Do miasta od wielkiego dzwonu. Jak sobie wyobrażasz wszelkie uroczystości ( dzień babci , dziadka , kobiet ) w przedszkolu ) Będziesz wozić babcię, dziadka - pewnie nie , bo większość i tak pracuje i ma czas wyskoczyć na pół godziny lub godzinkę do przedszkola z pracy. Po za miasto niestety pół godzinki nie wystarczy.
Kiedyś chciałam kupić dom za miastem na wsi . Było taniej jak w Bolesławcu , jednak gdy policzyłam ile razy dziennie bedę jeździła tam i z powrotem (ja, mąż , dzieci do szkoły i przedszkola ) zdecydowaliśmy się kupić w Bolesławcu , z opcją sprzedaż gdy dzieci podrosną . Usiądź i policz ile miesięcznie tak na prawdę wyniesie cię przedszkole na wsi .
Ps. Twojego czasu zmarnowanego na dojazdy (głównie w godzinach szczytu- korki) nikt ci nie zwróci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
123
#Hotblooded nieaktywny
5 marca 2016r. o 13:14
Zawsze zostają prywatne przedszkpla.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Też mama niezalogowany
5 marca 2016r. o 16:24
Baseny i itp masz w prywatnym przedszkolu i tam nie płacisz 210zł tylko 470zł - nie ma nic za darmo. A co do przedszkola na wsi to taka dobra rada - nie chcesz nie musisz i nie płacz że ci źle - daj do prywatnego przedszkola lub zatrudnij nianie będzie taniej. I nie pisz bzdur że problem auto bo w dzisiejszych czasach mało kto nie ma auta. Taka natura polaka - płakać, marudzić jak mu źle zamiast coś robić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama 4latki niezalogowany
5 marca 2016r. o 20:44
A może tak jak w innych miastach otworzyć w tym roku klasy "0" w szkołach. Część rodziców dzieci 6 letnich z pewnością skorzystałaby z tej oferty, a w przedszkolach przybyłoby miejsc dla 3 latków.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 marca 2016r. o 11:15
~mama 4latki napisał(a): A może tak jak w innych miastach otworzyć w tym roku klasy "0" w szkołach. Część rodziców dzieci 6 letnich z pewnością skorzystałaby z tej oferty, a w przedszkolach przybyłoby miejsc dla 3 latków.

Oczywiście mają być otwierany tzw. klasy "0" w szkołach...ale chętnych na to zbyt wielu nie ma. Bo jest to tylko opieka 5h do godziny 13:00 a co później jak rodzice pracują a dziadków nie ma?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.