Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ekogroszek czy pellet?

3206
#RAZ nieaktywny
7 stycznia 2017r. o 18:35
Witam, chciałbym dowiedzieć się od okolicznych mieszkańców domków jednorodzinnych, którzy nie mają możliwości ogrzewania gazem, która z powyższych metod jest lepsza lub która ma mniej minusów?

Wiem, że
1. Ekogroszek jest bardziej wydajny, a za razem tańszy ponieważ mniej więcej 1t ekogroszku równa się ok 1,2t 1,3 pelletu.
2. Piec do pelettu jest droższy.
3. Pellet wygrywa stanowczo w czystości - ok. 0,5% popiołu w stosunku do 15-30% popiołu z ekogroszku jest niewątpliwym atutem.
4. Przy ekogroszku trzeba bywać częściej, natomiast pellet może sam się zapalić i lepiej regulować.
5. Popiół z peletu można wysypać nawet do ogródka ponieważ jest w 100% eko, natomiast popiół z ekogroszku to śmieci za które trzeba płacić.
6. Podobno też zapach peletu jest o niebo lepszy od ekogroszku.

Tyle się dowiedziałem ale chciałbym się dowiedzieć jak to wyglada w normalnym życiu, podanie metrażu domu i kosztów ciepła byłoby dodatkowym atutem.

Dziękuję i pozdrawiam.

<b>"Jak mozecie nie wierzyc w Boga skoro pokazalam Wam szatana..." Anneliese Michel.<b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~jasiu niezalogowany
7 stycznia 2017r. o 20:06
Ekogroszek to czesto mial z węgla brunatnego. Ilość wody w nim i zapchany komin jest u każdego niestety smutnym faktem. Nie przeliczaj na procenty bo nie zaoszczędzisz na badziewnym paliwie. Jesli nie chcesz wygody (olelu opalowego) to z dwojga złego bierz pelet. Na marginesie mając domek za setki tysięcy szukamy oszczędności nie tam gdzie trzeba....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3206
#RAZ nieaktywny
7 stycznia 2017r. o 20:11
~~jasiu napisał(a): Ekogroszek to czesto mial z węgla brunatnego. Ilość wody w nim i zapchany komin jest u każdego niestety smutnym faktem. Nie przeliczaj na procenty bo nie zaoszczędzisz na badziewnym paliwie. Jesli nie chcesz wygody (olelu opalowego) to z dwojga złego bierz pelet. Na marginesie mając domek za setki tysięcy szukamy oszczędności nie tam gdzie trzeba....


Dzieki za odp :)
Nie szukam oszczędności tylko szukam możliwych rozwiązań :)

<b>"Jak mozecie nie wierzyc w Boga skoro pokazalam Wam szatana..." Anneliese Michel.<b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~zal.pl niezalogowany
7 stycznia 2017r. o 21:25
pellet - pale nim, kupiłem u kilku s...i..i. Palnik ciągle zapchany jakimś plastykiem czy czymś podobnym. Pewnie dodaja mielone meble lup panele.
Gdzie tutaj w bolcu można znaleźć uczciwego sprzedawcę? ;(

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
[email protected] niezalogowany
8 stycznia 2017r. o 9:41
Mam na ekogroszek, czyszczenie dokładne pieca raz w tygodniu to minimum, codziennie to tak z grubsza podczyścić szczeliny trzeba. Syfu jest sporo, musi być kotłownia zamykana, najlepiej w piwnicy. Piec Red ekoduo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~a no niezalogowany
8 stycznia 2017r. o 9:57
Ja mam na ekogroszek. Faktycznie dużo syfu ... trzeba czesto czyscic piec z sadzy.. Teraz zastanawiam sie czy nie lepiej było piec na gaz.. ile by bylo drozęj...ale mniej brudu i roboty
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3206
#RAZ nieaktywny
8 stycznia 2017r. o 10:47
~~a no napisał(a): Ja mam na ekogroszek. Faktycznie dużo syfu ... trzeba czesto czyscic piec z sadzy.. Teraz zastanawiam sie czy nie lepiej było piec na gaz.. ile by bylo drozęj...ale mniej brudu i roboty


Hmmm gaz u nas w ogóle nie wchodzi w grę dlatego szukamy rozwiązania pomiędzy czystością/użytecznością/finansami i tak coraz bardziej jestem skłonny wybrać pellet. Brud, sadza, czyszczenie, popiół, brak ekologii pomimo nazwy :) - wydaje mi się, że warto dołożyć tą tonę pelletu więcej i pozbyć się tych rzeczy.
Warto również pamiętać, że normy EP (EP to wskaźnik zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną) będą coraz surowsze, a poza tym dowiedziałem się, że gmina daje dofinansowanie na ekopiece (takie jak no do pelletu) tylko jeszcze nie znam szczegółów.

<b>"Jak mozecie nie wierzyc w Boga skoro pokazalam Wam szatana..." Anneliese Michel.<b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~xyz niezalogowany
8 stycznia 2017r. o 15:19
Podpowiem z
Że koszowe podobnie...przy temp.minus 10 Eco pełen idzie w komin..tzn spala się więcej a dobry Eco groszek trzyma poziom krzywej ciepła w domu jak i na piecu.Pellet mało popiołu fakt a także spokój z czyszczeniem...w Eco groszku raz na 5,6 dni ale wartość temperatury uzskanej lepsza...także cieplej...cena za tonę to min.800 zł ...taniej nie warto.peletts albo groszek wychodzi podobnie w dwóch typach paliwa, dobry piec i jest ok. M-c 400 -500zł dom 140m2 w okresie zimy..takiej jak teraz..



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza