Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławiec pożegna prezydenta Gdańska
2900
#falco nieaktywny
19 stycznia 2019r. o 11:06
~~Kalinowykardynalska Kolendra napisał(a):

POLSKA TO DZIWNA KRAJ?

Wdowy i dzieci tych BOHATERÓW żyją dziś w biedzie.Rodzina Adamowicza jest zabezpieczona po ente pokolenie.


a co powiesz o ''wdowach smoleńskich''?
przypomnieć ci Gosiewskie?...obydwie :]
a co powiesz o Martusi ?

''bo im się należało''?

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowatordzawy Grab niezalogowany
19 stycznia 2019r. o 11:15
Dziwne, że nikt nie dostrzegł, że ludzie walczący o świeckie państwo jak jeden mąż poszli do kościoła żegnać Adamowicza :-). Pewna telewizja nagle nie widzi nic złego w mszy w intencji zmarłego :-) . Bazylika Mariacka nagle nie jest taka straszna :-). Sprawdza się stare przysłowie " jak trwoga to do Boga". Nie przeszkadza ksiądz i kazanie - tak jak by wszyscy zapomnieli o filmie "Kler". Zawsze mówiłem, że ci co plują na kościół prędzej czy później klękną przed ołtarzem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Niebieska Pęcherznica niezalogowany
19 stycznia 2019r. o 11:18
~~Kasztanowatordzawy Grab napisał(a): Dziwne, że nikt nie dostrzegł, że ludzie walczący o świeckie państwo jak jeden mąż poszli do kościoła żegnać Adamowicza :-). Pewna telewizja nagle nie widzi nic złego w mszy w intencji zmarłego :-) . Bazylika Mariacka nagle nie jest taka straszna :-). Sprawdza się stare przysłowie " jak trwoga to do Boga". Nie przeszkadza ksiądz i kazanie - tak jak by wszyscy zapomnieli o filmie "Kler". Zawsze mówiłem, że ci co plują na kościół prędzej czy później klękną przed ołtarzem.


Skoro w kościele stała trumna to berecie gdzie mieli pójść ?
A afery o księżach pedofilach to bajki ,prawda ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
19 stycznia 2019r. o 11:21
~~Kasztanowatordzawy Grab napisał(a):

Zawsze mówiłem, że ci co plują na kościół prędzej czy później klękną przed ołtarzem.


a kto ''pluje na Kościół''?
potrafisz sprecyzować kto i gdzie to napisał?

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowatordzawy Grab niezalogowany
19 stycznia 2019r. o 11:25
~~Niebieska Pęcherznica napisał(a):
~~Kasztanowatordzawy Grab napisał(a): Dziwne, że nikt nie dostrzegł, że ludzie walczący o świeckie państwo jak jeden mąż poszli do kościoła żegnać Adamowicza :-). Pewna telewizja nagle nie widzi nic złego w mszy w intencji zmarłego :-) . Bazylika Mariacka nagle nie jest taka straszna :-). Sprawdza się stare przysłowie " jak trwoga to do Boga". Nie przeszkadza ksiądz i kazanie - tak jak by wszyscy zapomnieli o filmie "Kler". Zawsze mówiłem, że ci co plują na kościół prędzej czy później klękną przed ołtarzem.


Skoro w kościele stała trumna to berecie gdzie mieli pójść ?
A afery o księżach pedofilach to bajki ,prawda ?


A jak poszli do kościoła to po co naśladowali katolików - klękali, wstawali, siedzieli i powtarzali modlitwy ?? Do kogo się modlili, żegnali :-) . Wykonywali wszystkie obrzędy mszy świętej, składali rączki do pacierza ?? :-) Pewnie tez jesteś jednym z takich obłudników :-).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoceglasty Szarłat niezalogowany
19 stycznia 2019r. o 11:29
Pani e (Pani) Falco, jak widać po Pana (Pani) wpisach to dominuje w nich relatywizm absolutny. Gdy jest jakaś akcja zgodna z Pana (Pani) poglądami, to ma prawo być. Gdy podobną organizują Pana (Pani) polityczni adwersarze, to "be". Ot, mentalność Kalego. A pisząc o paranoi politycznej zwracam tylko uwagę, że przez różnego rodzaju schizofrenię polityczną centralnych i lokalnych politykierów wpadamy w jakiś absurd. Już niedługo nie będzie można bez ochrony, straży obywatelskiej, bramek i wykrywaczy różnego rodzaju zorganizować np. Gwiazdki życzliwości, koncertów związanych z BŚC, normalnych inscenizacji teatralnych, czy seansów filmowych w kinie. Czcić będziemy publicznie osoby o przynajmniej wątpliwej prominencji, tylko dlatego, że jest to wola politykierów, chować w bazylikach i sanktuariach zmarłych, którzy aktualnie akurat są ważne dla decydujących polityków, kościół będzie ogłaszał świętych bez żadnej procedury, a znicze i kwiaty w symbolicznych pochówkach będziemy palić w rynkach i na głównych ulicach miast i wsi, a gdy ktoś powie, że to nienormalność i świętokradztwo, uznany zostanie za szerzącego mowę nienawiści. Dlaczego? Lewactwo i postkomuniści za wszelką cenę muszą wprowadzić do sieci cenzurę. Inaczej ich idee i interesy zostaną zagrożone. I spokojnie, nie popadam w paranoję, widzę, analizuję i wyciągam wnioski. Okazuje się, że i PiS, i PO, i SLD, i PSL, i inne partie oraz większość stowarzyszeń i kościół to jedna paka. No ale cóż, biznes jest biznes.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
19 stycznia 2019r. o 11:55
człowieku ...
wchodząc do meczetu katolik zdejmuje buty ...

kumasz dlaczego?
w gestach jest szacunek ...

pod pewną ścianą stawał i ''antonio'' i ''notariusz''
co mieli na głowach?

przechrzcili się?
okazali tylko szacunek ...

ja pomimo tego że jestem najbliżej ideom gnostyków zdejmuję przysłowiowa czapkę z głowy ...

nawet takie sprawy trzeba ci tłumaczyć?


Dopisane 19.01.2019r. o godz. 11:55:

~~Brunatnoceglasty Szarłat napisał(a): Pani e (Pani) Falco, jak widać po Pana (Pani) wpisach to dominuje w nich relatywizm absolutny. Gdy jest jakaś akcja zgodna z Pana (Pani) poglądami, to ma prawo być. Gdy podobną organizują Pana (Pani) polityczni adwersarze, to "be". Ot, mentalność Kalego. A pisząc o paranoi politycznej zwracam tylko uwagę, że przez różnego rodzaju schizofrenię polityczną centralnych i lokalnych politykierów wpadamy w jakiś absurd. Już niedługo nie będzie można bez ochrony, straży obywatelskiej, bramek i wykrywaczy różnego rodzaju zorganizować np. Gwiazdki życzliwości, koncertów związanych z BŚC, normalnych inscenizacji teatralnych, czy seansów filmowych w kinie. Czcić będziemy publicznie osoby o przynajmniej wątpliwej prominencji, tylko dlatego, że jest to wola politykierów, chować w bazylikach i sanktuariach zmarłych, którzy aktualnie akurat są ważne dla decydujących polityków, kościół będzie ogłaszał świętych bez żadnej procedury, a znicze i kwiaty w symbolicznych pochówkach będziemy palić w rynkach i na głównych ulicach miast i wsi, a gdy ktoś powie, że to nienormalność i świętokradztwo, uznany zostanie za szerzącego mowę nienawiści. Dlaczego? Lewactwo i postkomuniści za wszelką cenę muszą wprowadzić do sieci cenzurę. Inaczej ich idee i interesy zostaną zagrożone. I spokojnie, nie popadam w paranoję, widzę, analizuję i wyciągam wnioski. Okazuje się, że i PiS, i PO, i SLD, i PSL, i inne partie oraz większość stowarzyszeń i kościół to jedna paka. No ale cóż, biznes jest biznes.


czy ja gdzieś napisałem że przeszkadza mi konkurencyjny dla festiwalu Owsiaka podobny tyle zę religijny festiwal ?
proszę poszukać ...
ale przeszkadza mi demonizowanie jednego a pieszczenie drugiego ...
paranoja polityczna już od dawna tu gości...więc po co tu się nad tym rozpisywać ?
teatr i kino ?
kogo to ostatnio bojkotowano za spektakl teatralny?...nie czasem pewnego Hiszpana?
jak ostatnio nie ogłaszano ''krucjat'' w ograniczaniu dostępu do pewnego filmu?
przykład?...Bolesławiec ...;)
przeszkadza niektórym pochowanie Pana Adamowicza w Bazylice ale piali z zachwytu kiedy chowano Kaczyńskiego na Wawelu ...

nie chce mi się za bardzo rozpisywać bo mam kilka obowiązków ale znowu czytam o tym co mnie zawsze zastanawia w jaki celu jest to pisane...
lewactwo i postkomuna ....ktoś inny często tu nawiązuje do neomarksizmu ...
ach znowu te ''ideologie'';)
czy zawsze one muszą kierować naszym życiem?

na koniec -tak-to jedna wielka paka i przecież piszę o tym od lat ...;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoceglasty Szarłat niezalogowany
19 stycznia 2019r. o 13:38
Źle Pan (Pani) zrozumiał mój wpis Panie (Pani) Falco. Mi nie idzie o ideowe kwestie, a o sprawy promowanego teraz zewsząd zapobiegania niebezpieczeństwom. Dotąd wszystkie seanse, przedstawienia, otwarte publiczne koncerty czy spotkania z jakiegokolwiek powodu (w tym także WOŚP czy Bol. Gw. Ż) nie były tzw. imprezami masowymi z ustawowymi sankcjami i obowiązkami. Przez obecną paranoję, czort znajet kak budiet. Mówię też o coraz dalej sięgającej cenzurze. Nawet bez wyznaczenia kryteriów tzw. mowy nienawiści oraz organów i osób mających to oceniać. Mówię o wszechobecnej hipokryzji, zakłamaniu, utracie wiary, braku szczerości i ogarniającej ludzi pasji autopromocji. Otuchą mnie jednak napawa fakt, że na bolesławieckim show w związku z pogrzebem Pana Adamowicza tłumów nie było, a to znaczy, że większość z nas to jednak ludzie rozsądni i trzeźwo myślący.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza