Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Solidarność -- droga do rozkładu

11445
PanM
22 stycznia 2020r. o 23:02
Solidarność -- droga ku katastrofie
1/ wybory czerwiec 1989 sejm kontraktowy - PZPR + ZSL + SD
2/ wybory wrzesień 1989 PZPR kontra Bezpartyjny Komitet Solidarności premier Tadeusz Mazowiecki.
3/ Premier Jan Krzysztof Bielecki -- ostatni bezpartyjny premier 1991/ X 1991.
4/ Wybory październik 1991 powstanie skrajnie zróżnicowanych partii , gabinet wielopartyjny i praktyczny początek końca solidarności.
5/ grudzień 1991 premier Jan Olszewski -- PC, ZCHN , PCHD , PL.
6/ Rok 1992 premier Hanna Suchocka UD , ZCHN ,KLD , PL ,PCHD , SLCH ,PPG
zasłynęła tzw " przekupczynym rządem " oraz wprowadzeniem konkordatu.
7/ 1993 - 1997 koncentracja systemu partyjnego Pawlak, Oleksy , Cimoszewicz SLD + PSL.
8/ 1997 Premier Jerzy Buzek -- AWS + Unia Wolności. Od roku 2000 rząd mniejszościowy AWS.
9/ 2001 Premier Leszek Miller SLD + UP.
10/ 2004 premier Marek Belka LSD .
11/ 2006 premier Kazimierz Marcinkiewicz -- PiS , lPR , Samoobrona
12/2006 premier Jarosław Kaczyński PiS , LPR .
13/ 2007 premier Donald Tusk PO , PSL
14/2014 premier Ewa Kopacz PO , PSL .
15/ 2017 premier Beata Szydło PiS , Solidarna Polska / sic pogrobowcy solidarności/
16/2019 premier Mateusz / pinokio / Morawiecki PiS , Solidarna Polska.

Od roku 1989 do 2020 solidarność pod różnymi przykrywkami i w zmiennej skali uczestniczy we władzach Polski [img=1579730558_hi7sltj.jpg]

Zastosowana autokorekta


" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kakaowa Lilia niezalogowany
22 stycznia 2020r. o 23:53
"Pogrobowiec (łac. posthumus) – dziecko urodzone po śmierci ojca." (sic!)
"GŁUPIO WYSZŁO" ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
23 stycznia 2020r. o 0:01
~~Kakaowa Lilia napisał(a): "Pogrobowiec (łac. posthumus) – dziecko urodzone po śmierci ojca." (sic!)
"GŁUPIO WYSZŁO" ;)


Solidarna Polska pogrobowiec / 2001/ AWS


Dopisane 23.01.2020r. o godz. 00:01:

~~Kakaowa Lilia napisał(a): "Pogrobowiec (łac. posthumus) – dziecko urodzone po śmierci ojca." (sic!)
"GŁUPIO WYSZŁO" ;)


Solidarna Polska pogrobowiec / 2001/ AWS

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowa Bazylia niezalogowany
23 stycznia 2020r. o 6:51
skorn napisał(a): Najciekawsze jest to przed "P.S."

Tylko wtedy falco musiałby się wyzbyć swojej miłości do jaruzelskiego i tuska, a na to nie ma co liczyć. Zbyt długo jest urabiany przez michników i waltera, chociaz wydaje mu się, że "nikt nie mówi mu co ma myśleć" : )


a ten dalej swoje...:]

gdzie ja kiedykolwiek napisałem że darzę ich ''miłością'' ?

szacunek owszem ...jak najbardziej ...

jednego za ''wąchanie prochu'' od Lenino drugiego za sukces jakiego nie osiągnął żaden inny polski polityk ...

ty oprócz wiecznie powtarzanych do znudzenia pierdół że jeden to ''stan wojenny'' a drugi to ''rudy oszust'' nic więcej nie potrafisz napisać ...

ale spoko -kto wie czy ty nie doczekasz stanu wojennego a przynajmniej ''wyjątkowego'' a jeśli w Tusku widzisz ''oszusta'' to pisz i o obecnych złodziejach -wszelkich banasiach ,pinokiach ,kwaczyńskich czy sasinach ...

wtedy nabierzesz pewnej wiarygodności a tak jesteś tylko i wyłącznie ''przytakiwaczem'' bo bierność w ocenie obecnych rządzących to ciche przyzwolenie ...
nie raz ci to pisałem a ty dalej ''niereformowalny'' :]

co tam u korwina? dalej szefuniu wkur...ony na Bosaka? :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mahoniowa Daglezja niezalogowany
23 stycznia 2020r. o 9:53
Pisiory są zaprogramowani tylko na jedno. PO kradło . Tak jak by w Polsce ludzie uznawali tylko jedną lub dwie partie.
Jełopy nie potrafią pomyśle co dobre co do kitu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kakaowa Miechunka niezalogowany
23 stycznia 2020r. o 11:36
PanM napisał(a): Solidarność

Zastosowana autokorekta


Nie ogarniasz człowieku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
23 stycznia 2020r. o 12:28
PanM napisał(a):
M21W2 napisał(a):
~~Karmelowopłowy Rabarbar napisał(a): on już dorósł ale nie zmądrzał ...
oszołomstwo poczyniło nieodwracalne szkody w zwojach i obumarły...
a to nie wątroba-nie regeneruje się ...:]

czas ''wyprowadzić sztandar'' ...hahahaha
Tu Przemku masz przykład dokąd prowadzą Twoje "POUCZANIA ", pojawia się jakiś niezalogowany BYLE KTO w tym negatywnym znaczeniu i pisze brednie zakończone głupawym ... hahahaha .


Lucjan , nikogo nie pouczam.
Opisuje tamte czasy z perspektywy przedsiębiorcy. Krótki okres za ministra Wilczka było dobrze. Ale zaraz potem zaczęto wprowadzać uregulowania i uzależnianie swobody gospodarczej od decyzji urzędników.W 2001 roku zaczęła się era tzw REGULACJI która pogrąża przedsiębiorczość do dzisiaj.
Pretensje mam o to że solidarność nigdy nie kiwnęła palcem w obronie przedsiębiorczości. Zawsze trzymała z władzą i traktowała ją jako wentyl bezpieczeństwa i trwania pod płaszczykiem komisji trójstronnej.
Żeby nie było niedomówień , znam Cię osobiście i mam Cię za porządnego uczciwego człowieka.Różni nas pogląd na ten okres historii i dokonania solidarności.Ale to tylko różnica zdań i nie wpływa na moją pozytywną ocenę Twojej osoby.
Ja nie traktuję tego emocjonalnie mimo że połowę dorosłego życia zmarnował mi PRL a drugą marnują pogrobowcy solidarności w postaci obrzydliwie obłudnej " dojnej zmiany ".
Wielu naszych rówieśników ma po 50 lat stażu pracy a emeryturę 400 € lub mniej.
Tymczasem byle podrzędny polityk który nie przepracował jako podatnik ani dnia jest multimilionerem.
To wina solidarności.
Solidarność spadająca z hukiem gwiazda.[img=1579720034_2kna773.jpg]


Przemku , Ty nadal swoje , mylisz adresatów , Twój post kieruj do władz po 1989 r. i przedstawicieli przedsiębiorców w komisji trójstronnej .

Podstawowym zadaniem związków zawodowych jest obrona interesów zawodowych pracowników i działanie na rzecz poprawy ich sytuacji ekonomicznej i społecznej. Starają się one bowiem równoważyć siłę między pracodawcami a pracownikami. Związki próbują więc przeciwdziałać zwolnieniom, kontrolują przestrzeganie kodeksu pracy przez pracodawców, zabiegają o wyższe pensje i lepsze warunki pracy dla pracowników.
Związki zawodowe zajmują się kontrolą przestrzegania przepisów, które dotyczą interesów pracowników, emerytów, rencistów, osób bezrobotnych oraz ich rodzin. Mówiąc o tej funkcji przede wszystkim mamy na myśli kontrolę pracodawców oraz organów administracji publicznej. Związki zawodowe bowiem regulują system pracy oraz warunki pracy. Każda zmiana związana z dowolną dziedziną pracy (np. system wynagrodzeń, nowy regulamin pracy) wymaga zgody od organizacji związkowej.

Jak zapoznasz się z rolą związków i działaniami Rządu PiS -u to powinieneś przyznać że jest to rząd w bardzo dużym stopniu realizujący politykę prorodzinną .
Piszą co niektórzy że Solidarność jest na smyczy rządu , jest całkowicie
odwrotnie .
Rząd realizuje wiele postulatów które przedstawiła im Solidarność jak np. obniżenie wieku emerytalnego , wzrost płacy minimalnej .
Przemku jak Ciebie poznałem bliżej , pokazałeś co osiągnąłeś jak przygotowałeś dzieci do samodzielnego życia to aż dziw mnie bierze że piszesz o zmarnowanych latach .
Ja pamiętam jakie możliwości rozwoju miałem w PRL , widzę możliwości rozwoju moich dzieci i wnuków ,widzę że żyjemy w znacznie lepszych czasach , pomimo ich niedoskonałości .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowa Bazylia niezalogowany
23 stycznia 2020r. o 17:45
ciekawe czego się tu jeszcze dowiemy ...
''jurusie '' w akcji...:]

a ''s'' to przecież historia ,niekiedy wręcz wstydliwa ...

nic nie uratowała a wręcz przyłożyła ohydną łapę do rozkradania majątku narodowego który budowany był wcześniej rękami zwykłych robotników ...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.