Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy dzisiejsze działania rządu w sprawach historycznych was w pełni zadowalają?

~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 16:01
niemcy to byli niemcy, wszyscy jednakowi i nie da sie ich podzielic na dobrych i zlych.

aha...
a Polacy to Polacy wszyscy jednakowi i nie da się ich podzielić na dobrych i złych ...

nie da się tego zrobić bo wszyscy byli i są ''cacy'' :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
18 stycznia 2020r. o 16:36
~~Karminowy Miskant napisał(a): niemcy to byli niemcy, wszyscy jednakowi i nie da sie ich podzielic na dobrych i zlych.

aha...
a Polacy to Polacy wszyscy jednakowi i nie da się ich podzielić na dobrych i złych ...

nie da się tego zrobić bo wszyscy byli i są ''cacy'' :]


niemcy od konca 1 wojny swiatowej byli filtrowani, w dniu wybuchu wojny byli wszyscy przesiaknieci nacjonalsocjalizmem. do konca wojny i dlugo po wojnie byli niewyleczalni.
polacy nigdy nie byli tak jednomyslni jak niemcy i do dzisaj nie daja sie przekabacic.
to, ze kosciuszkowcami byli w wiekszosci biedni chlopi nie da sie podwazyc. a jaki stosunek mieli do panow nie jest tajemnica.
panow, mieszczuchow i czesc bogatszych chlopow z londynu nie da sie wrzucic do jednego wora.
kosciuszkowcy mieli regularnie szkolenia polityczne i do nich nalezala nie tylko cala historia polski ale i polska przedojenna. czyli to nie byli zadni ciemniacy. podobnie moglbys polac wody o tym, ze w polsce miedzywojennej nie bylo komunistow, sympatyzantow i 100% polakow bylo endekami.
niemcow mozna schrakteryzowac ogolnie a polakow sie nie da bo sa rozbici. indywidualnie mozna polakowi przypisac cechy dobra lub zla ale nie da sie wszystkich scharakteryzowac.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
18 stycznia 2020r. o 17:08
fobiak napisał(a): nasi z zachodu chcieli polski przedwojennej, ze wschodu chcieli nowej demokratycznej.


A w praktyce: jedni chcieli RFN, a drudzy NRD. Czas pokazał, kto miał rację, tymczasem ty będziesz błądził aż do śmierci, bo uwierzyłeś w brednie o "demokracji ludowej" i socjaliżmie. Ustrój którego z krajów niemieckich miał więcej z prawdziwą demokracją tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

Na marginesie: nie sądziłem , ze doczekam momentu, kiedy wy dwaj staniecie przeciwko sobie. Bardzo to interesujące doświadczenie. Bo obaj chcecie miec monopol na prawdę, a skoro jesteście w sporze, to jeden z was z prawdą się mija. : )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 17:17
a mnie się wydaje że generalizujesz stawiając WSZYSTKICH Niemców w jednym szeregu...
a pisanie jak wcześniej to zrobiłeś że Polacy na zachodzie chcieli Polski przedwojennej to tak jakbyś chciał napisać że wszyscy chcieli dyktatury Piłsudzkiego i jego politycznych mordów i zdrad pokroju przedwojennego Rydza...

nie pisz i nie przypisuj mi tu myślenia i wpisywania się w ''politykę '' obecnego ipn-u bo to tak jakbyś chciał mi przypisać pisanie historii wg. ...ów ...

ja widzę i piszę o zbrodniach ''wyklętych'' ja piszę o mordach i zbrodniach jakich dopuścili się piłsudczycy, ja widzę i piszę o wymazywaniu z historii np .berlingowców ,wspominam o kłamstwach na temat ''platerówek'' ,piszę krytycznie o Becku ,Mościckim wspominając przy tym co Piłsudski zrobił z gen.Rozwadowskim ...
ja pisze o zbrodniach jakich dopuścili się zarówno angole jak i jankesi ...
to ja nie ty wspomniałem chyba o Mashu Mortonie dowódcy okrętu Wahoo który rozstrzelał 189 jeńców (przez pomyłkę ;) ) a za co został odznaczony przez McArtura

i to ja nawet dzisiaj pisałem o Borze-Komorowskim wydającym rozkazy ocierające się o zbrodnię ...

lubię cię za wiedzę jaką dysponujesz ale to nie znaczy że możesz mi przypisywać rzeczy bzdurne lub idioty.czne ...
możemy się różnić w ocenach tego czy owego ale zarówno ty jak i ja mamy do tego prawo..

zauważ jedno - ja nie piszę tu o żadnych ideologiach ...marksizmie , stalinizmie ,leninizmie czy komunizmie ...
od lat wiem że nie ma wojny wolnej od jakiejś ideologii ale pokaż mi jedno państwo które prowadzące w jej imieniu wojnę wygrało ją i dzięki temu społeczeństwo żyje w harmonii i szczęściu ...

fobiak - jedno państwo ...

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
18 stycznia 2020r. o 17:20
fobiak napisał(a):
~~Kakaowa Lilia napisał(a):
fobiak napisał(a): pitolisz jak napoleon o santo domingo, o polske sie walczy w polsce. nie ucieka sie z niej przez rumunie aby o nia walczyc. kosciuszkowcy nie uciekli z polski.

Kościuszkowcy nie uciekli z POLSKI.
Kościuszkowcy byli wywiezieni z POLSKI przez NKWD na Syberię.
Stamtąd przedzierali się do polskiego wojska.


jesli odnosisz sie do mojego tekstu, to co chcesz wyrazic?
z tym nkwd nie przesadzaj, wyprali ci mozg, wcale przy wywozce nie musialo byc nkwd, czesto wywozeni byli powiadamiani, ze maja sie stawic na dworzec lub przed komisja poborowa, jesli sie nie stawili to wtedy wkraczalo nkwd.


Fobiczna , a powiedz mi skąd Ty wiesz tyle o NKWD ? Bo ja czytałem Markrsa , Engelsa i i materializm dialektyczny Stalina :D No miej w końcu qurwa te jaja ... i wychlejmy w końcu jakieś piwo ... nie wiem jak Ty , ale ja czytałem Bułhakowa , Suworowa i Lwa Tołstoja , czytałem też Cawanę i Sapskowskiego . Pamiętam też Andrzeja Waligórskiego i cieszy mnie to że pamiętam emocje i w dupie mam takich odważniaków ... jak TY ...

baba Ty qurwa jesteś , czy chłop ? Masz jaja , czy cipę ?

MÓW :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 17:23
skorn napisał(a):
fobiak napisał(a):
Na marginesie: nie sądziłem , ze doczekam momentu, kiedy wy dwaj staniecie przeciwko sobie. Bardzo to interesujące doświadczenie. Bo obaj chcecie miec monopol na prawdę, a skoro jesteście w sporze, to jeden z was z prawdą się mija. : )


my nie stajemy naprzeciw siebie ziejąc nienawiścią ...
możemy się różnić w osądach ale to nie znaczy że ja chcę mieć jakikolwiek ''monopol''

więc to nie jest spór ...to tylko i wyłącznie ocena tego jak patrzę na jakieś sprawy ...

skornie- nie można mieć ''monopolu na prawdę ''

prawda powinna być jedna bez względu na to czy czy pisze ją lewicowiec czy prawicowiec..;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
18 stycznia 2020r. o 17:28
Można i zazwyczaj to ty podkreślasz w dyskusjach z innymi, że znasz PRAWDĘ.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 17:41
dlaczego więc nie zaprzeczysz temu co piszę dając jakiś fragment tego na czym się opierasz w swoich opiniach ...


dlaczego nie podasz w kontrargumencie odpowiedzi na zarzut jaki kieruję w stronę Piłsudskiego ze zamordował swoich opozycjonistów ...
dlaczego nie zaprzeczysz podając kontrargument że Piłsudski nie był zafascynowany Adolfem ..że poprzez swoich ludzi miał z nim kontakt ..czy nie dlatego min. zamordował swojego generała

dlaczego nigdy nie napisałeś że ten cały ''cud nad Wisłą'' to nie była jego zasługa,dlaczego nie napisałeś ze jeszcze dzień przed bitwą chciał się podać do dymisji bo przechodził załamanie ...

kiedy zaczniesz o takich rzeczach pisać wtedy i ja spojrzę na ciebie z innej perspektywy...;)
ja nie mam się za ''alfę i omegę''
chętnie czytam nowe materiały bo mam w sobie chęć poznawczą ..nic nie uznaję za pewnik ...

zwłaszcza w dzisiejszych dziwnych czasach ..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza