Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Czy dzisiejsze działania rządu w sprawach historycznych was w pełni zadowalają?

2161
#fobiak nieaktywny
18 stycznia 2020r. o 17:47
skorn napisał(a):
fobiak napisał(a): nasi z zachodu chcieli polski przedwojennej, ze wschodu chcieli nowej demokratycznej.


A w praktyce: jedni chcieli RFN, a drudzy NRD. Czas pokazał, kto miał rację, tymczasem ty będziesz błądził aż do śmierci, bo uwierzyłeś w brednie o "demokracji ludowej" i socjaliżmie. Ustrój którego z krajów niemieckich miał więcej z prawdziwą demokracją tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

Na marginesie: nie sądziłem , ze doczekam momentu, kiedy wy dwaj staniecie przeciwko sobie. Bardzo to interesujące doświadczenie. Bo obaj chcecie miec monopol na prawdę, a skoro jesteście w sporze, to jeden z was z prawdą się mija. : )


mylisz sie skroniu, ja w zadna demokracje nie wierze, demokracja to haslo dla gloopich, nie bylo nigdy demokracji i nie bedzie bo wolnosc i sprawiedliwosc to przeciwne bieguny, im wiecej wolnosci, tym mniej sprawiedliwosci i odwrotnie. utopia. w niemczech byla i jest tylko elita demokratyczna, lud nie mial i nie ma prawie zadnego wplywu na wazne decyzje, jeszcze gorzej jest w usa tam nie maja nic do gadania. socjalizm jest w wiekszosci panstw i jeszcze zipie, nie uwierzylem w socjalizm on mnie o lata wyprzedzil, nie mialam nic do meldowania.
ja nie stoje po przeciwnej stonie, z falco nie mam zadnego ukladu, tak jak i z toba. nie glosze tu zadnych idologii, nie zalewam nikogo pogladami, nie ujawniam ich.
reaguje tylko na to, na co trzeba zaregowac innym slowem, moim zdaniem sie wypowiadam co nie znaczy, ze glosze prawde bo jej nie znam.


Dopisane 18.01.2020r. o godz. 17:47:

~~Karminowy Miskant napisał(a): dlaczego więc nie zaprzeczysz temu co piszę dając jakiś fragment tego na czym się opierasz w swoich opiniach ...


dlaczego nie podasz w kontrargumencie odpowiedzi na zarzut jaki kieruję w stronę Piłsudskiego ze zamordował swoich opozycjonistów ...
dlaczego nie zaprzeczysz podając kontrargument że Piłsudski nie był zafascynowany Adolfem ..że poprzez swoich ludzi miał z nim kontakt ..czy nie dlatego min. zamordował swojego generała

dlaczego nigdy nie napisałeś że ten cały ''cud nad Wisłą'' to nie była jego zasługa,dlaczego nie napisałeś ze jeszcze dzień przed bitwą chciał się podać do dymisji bo przechodził załamanie ...

kiedy zaczniesz o takich rzeczach pisać wtedy i ja spojrzę na ciebie z innej perspektywy...;)
ja nie mam się za ''alfę i omegę''
chętnie czytam nowe materiały bo mam w sobie chęć poznawczą ..nic nie uznaję za pewnik ...

zwłaszcza w dzisiejszych dziwnych czasach ..


bo o tym nie mam zielonego pojecia, wypowiadam sie na tematy, o ktorych cos niecos wiem. nie moge wszystkiego wiedziec bo to jest niemozliwe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 17:54
no widzisz skornie?
czyż i ja gdzieś wcześniej nie pisałem ze ''demos'' to puste ,bez pokrycia hasełko?
zwłaszcza tutaj w oparciu o polskie ''realia'' hahahaha

''demos'' ''krates''

przecież to czysta kpina

tu też powtórzę ...podaj mi JEDEN przykład kraju w pełni demokratycznego ...

zyczę powodzenia w poszukiwaniach ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 17:58
fobiak napisał(a):
skorn napisał(a):
fobiak napisał(a):

dlaczego nie podasz w kontrargumencie odpowiedzi na zarzut jaki kieruję w stronę Piłsudskiego ze zamordował swoich opozycjonistów ...
dlaczego nie zaprzeczysz podając kontrargument że Piłsudski nie był zafascynowany Adolfem ..że poprzez swoich ludzi miał z nim kontakt ..czy nie dlatego min. zamordował swojego generała

dlaczego nigdy nie napisałeś że ten cały ''cud nad Wisłą'' to nie była jego zasługa,dlaczego nie napisałeś ze jeszcze dzień przed bitwą chciał się podać do dymisji bo przechodził załamanie ...



bo o tym nie mam zielonego pojecia, wypowiadam sie na tematy, o ktorych cos niecos wiem. nie moge wszystkiego wiedziec bo to jest niemozliwe.


kierowałem to do skorna bo on jest tu historykiem od ''piłsudczyzny''
w międzyczasie coś pisaliście więc wyszło jak wyszło ..

ale właśnie dlatego wspomniałem o tym bo czytam i oglądam materiały na pewne tematy ..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kakaowa Lilia niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 20:20
Ręce opadają gdy czytam złote myśli fobiaka o polskiej historii:
- „...wypowiadam sie na tematy, o ktorych cos niecos wiem”
- „...kosciuszkowcy nie uciekli z polski.”
- „...wywozeni byli powiadamiani, ze maja sie stawic na dworzec...„...jesli sie nie stawili to wtedy wkraczalo nkwd.” (czyli NKWD tylko pomagało – tym z większą walizką – wsiąść do pociągu?)
- „...polskie wojska na zachodzie i polskie wojska na wschodzie roznila ideologia. „
- „..nasi z zachodu chcieli polski przedwojennej, ze wschodu chcieli nowej demokratycznej.”
Moim skromnym zdaniem; nasi i na zachodzie i na wschodzie walczyli o Polskę wolną. Żadna ideologia ich nie dzieliła, przynajmniej na początku drogi.
Niemal wszyscy i do Armii Andersa i do Dywizji im. T. Kościuszki trafiali z Syberii gdzie byli zsyłani od 1940 r.
Kościuszkowcy po prostu nie zdążyli do armii Andersa no i walczyli na wschodzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 21:12
właśnie dlatego wolę sam czytać i czytając starać się myśleć ...
bez jakiejkolwiek ideologii ...;)

przyznam tu że wiele cierpliwości mnie kosztowało przeczytanie wszystkiego co wcześniej zamieściłeś wspominając Berlinga i to co odnalazłem w rozszerzeniu ...

ale to już przeszłość ...

mój wstręt do ipeenowskich materiałów jest dobrze ugruntowany właśnie przez fakt że jest kłamliwy i zakażony dzisiejszą ''ideologią''
tą która każe nam pamiętać o Wieluniu a jednocześnie pomija bohaterstwo polskich żołnierzy broniących nieba Darnicy...
tą która nakazuje pamięć o Wiźnie czy obronie Rozewia a milczy o poległych ,często młodziutkich ''platerówkach ''
tą samą która kłamie w sprawie Bora ...

i niekiedy zadaję sobie pytanie komu i po co jest to potrzebne ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kakaowa Lilia niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 21:35
Historia prawdziwa to dokumenty źródłowe, świadectwa a nie felietony i propaganda.
Moje ostatnie wpisy odnosiły się do masy żołnierskiej, a nie korpusu oficerskiego.
Mam nadzieję, że w sprawie generałów nasze stanowiska zbliżyły się co nieco ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
18 stycznia 2020r. o 21:54
~~Kakaowa Lilia napisał(a): Ręce opadają gdy czytam złote myśli fobiaka o polskiej historii:
- „...wypowiadam sie na tematy, o ktorych cos niecos wiem”


XXX- „...kosciuszkowcy nie uciekli z polski.”
nie wiem jak masz na imie, bo sie nie przedstawiles to bede sie do ciebie zwracal bucu. otoz bucu do korzystania z netowych szpargalow ma kazdy, wiec nie podaje zrodel, jak chcesz je poznac to masz wyszukiwarke. wojsko na zachodzie to uciekinierzy z polski, przysiegali narodowi obrone a zwiali.
"Polacy w Armii Czerwonej
Ogółem w Armii Czerwonej podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej służyło 250 tysięcy Polaków, w tym w obronie Leningradu ok. 2,5 tys., Moskwy blisko 3 tys., Stalingradu ponad 10 tys., Kaukazu ok. 1 tys., Krymu i Sewastopola kilkaset.

Polacy zajmowali nawet najwyższe stanowiska dowódcze, jak marszałek Konstanty Rokossowski.

Ok. 100 tys. Polaków powołano do Armii Czerwonej w ramach powszechnego poboru w latach 1940–1941, po włączeniu do Związku Radzieckiego ziem wschodnich. W kwietniu 1940 powołano rocznik 1918, jesienią 1940 i wiosną 1941 powołano roczniki 1919 i 1920. Ok. 20 tys. Polaków powołano do Armii Czerwonej w latach 1941–1943 w wyniku powszechnej mobilizacji. Blisko 80 tys. Polaków powołano w roku 1944, po zajęciu Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy.

Od 1943 ponad 30 tys. Polaków z RKKA przeszło do 1 Armii Wojska Polskiego.

Ponadto, ok. 13 tys. Polaków było radzieckimi partyzantami. Ponad 5 tys. Polaków działało na Białorusi, w tym 703 zostało odznaczonych przez Prezydium Rady Najwyższej ZSRR. Na Ukrainie w ruchach partyzanckich działało ponad 7 tys. Polaków. Z partyzantami współpracowało kilkadziesiąt tys. Polaków w Zachodniej"


XXX- „...wywozeni byli powiadamiani, ze maja sie stawic na dworzec...„...jesli sie nie stawili to wtedy wkraczalo nkwd.” (czyli NKWD tylko pomagało – tym z większą walizką – wsiąść do pociągu?)
bucu, jesli nie wiesz co to jest pobor to nie ma sensu tobie wyjasniac, z wywozka na syberie podobnie, myslisz, ze nkwd to taksowkarze do wozenia polakow z wiosek na dworce? polacy, ktorzy wiedzieli, ze z ruskimi lepiej nie zaczynac, sami docierali do punktow zbiorczych.


XXX- „...polskie wojska na zachodzie i polskie wojska na wschodzie roznila ideologia. „
w kazdym wojsku ksztalceniem zajmuja sie oficerowie polityczni, u polakow na zachodzie wciskano im kit zachodni, kosciuszkowcom kit wschodni i co ty nie rozumiesz bucu, przeciez to proste.


XXX- „..nasi z zachodu chcieli polski przedwojennej, ze wschodu chcieli nowej demokratycznej.”
a tutaj co jest takie trudne dla ciebie? chyba nie myslisz, ze nasze wojsko na zachodzie walczylo o polske sowicka a nasi wojskowi o polske amerykanska, wolna amerykanka, jedynie co laczylo te polskie armie to palabra democratia ale tym chlastaja wszyscy na swiecie.


Moim skromnym zdaniem; nasi i na zachodzie i na wschodzie walczyli o Polskę wolną. Żadna ideologia ich nie dzieliła, przynajmniej na początku drogi.
Niemal wszyscy i do Armii Andersa i do Dywizji im. T. Kościuszki trafiali z Syberii gdzie byli zsyłani od 1940 r.
Kościuszkowcy po prostu nie zdążyli do armii Andersa no i walczyli na wschodzie.

twoim skromnym zdaniem to mozesz sobie doopinke podetrzec bo historia nie lubi skromnych zdan z obcego terenu, ona juz zapisala swoje wszystkie zdania a tych nikt juz nie zmieni. wiekszosc polakow , ktorzy wypelnili szeregi kosciuszkowcow to byli czerwonoarmisci a nie sybiracy. i jeszcze jedno bucu, o polske sie walczy w polsce a nie na antarktydzie, tam sie walczy ze sniegiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 21:55
możliwe ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza