Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy dzisiejsze działania rządu w sprawach historycznych was w pełni zadowalają?

2161
#fobiak nieaktywny
18 stycznia 2020r. o 12:37
~~Karminowy Miskant napisał(a):
fobiak napisał(a): pitolisz jak napoleon o santo domingo, o polske sie walczy w polsce. nie ucieka sie z niej przez rumunie aby o nia walczyc. kosciuszkowcy nie uciekli z polski.


co ty pitolisz?
kto i czym miał walczyć?
co miały robić armie pozbawione dowództwa -to chyba o nich piszesz w kontekście ucieczek do Rumunii-...
co miały robić armie zdziesiątkowane ,rozbite ,pozbawione sprzętu ,łączności ...

przez Rumunię Węgry ,Jugosławię , Francję jechali wszędzie tam gdzie rodził się opór przeciwko faszyzmowi i Hitlerowi...
to uznajesz za ''ucieczkę''?
mieli pozostawać w kraju podzielonym na protektoraty i gubernie?
ci co pozostali walczyli ...zabili szpicla ,zabili gestapowca a efekt?
wystarczą ci Palmiry?...a może Wawer?
masakra w Bydgoszczy ....
za jednego Niemca 50 czy 100 z łapanki będącej odwetem?

a co chcesz powiedzieć przez mieszanie w to ''kościuszkowców'' bo nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz...


nie wrzucaj wszystkiego do jednego kotla bo staropolskiego bigosu z tego nie zrobisz. hubal mial w doopie dowodcow, mogli zwiac nawet przed wybuchem wojny. broni mielismy w chooj.
i przestan z tym faszyzmem, zaden polak nie walczyl przeciwko faszyzmowi bo tez mieli go w doopie, polacy walczyli przeciwko niemcom. jakos niemcow dzielisz na dobrych i zlych faszystow a z polakami masz wielkie problemy, polacy na zachodzie nie walczyli o polske. pierwsza armia walczyla o polske, druga zalapala sie do walk zwiazanych z rozgromieniem niemcow i zakonczeniem wojny.
twoja retoryka niczym sie nie rozni od retoryki ipn-u. polskie wojska na zachodzie i polskie wojska na wschodzie roznila ideologia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kakaowa Lilia niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 13:10
fobiak napisał(a): pitolisz jak napoleon o santo domingo, o polske sie walczy w polsce. nie ucieka sie z niej przez rumunie aby o nia walczyc. kosciuszkowcy nie uciekli z polski.

Kościuszkowcy nie uciekli z POLSKI.
Kościuszkowcy byli wywiezieni z POLSKI przez NKWD na Syberię.
Stamtąd przedzierali się do polskiego wojska.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kakaowa Lilia niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 13:27
10 lutego będzie 80 rocznica pierwszej fali deportacji Polaków na Syberię.
Ciekawe czy będą obchody na Placu Czerwonym?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
18 stycznia 2020r. o 13:41
~~Kakaowa Lilia napisał(a):
fobiak napisał(a): pitolisz jak napoleon o santo domingo, o polske sie walczy w polsce. nie ucieka sie z niej przez rumunie aby o nia walczyc. kosciuszkowcy nie uciekli z polski.

Kościuszkowcy nie uciekli z POLSKI.
Kościuszkowcy byli wywiezieni z POLSKI przez NKWD na Syberię.
Stamtąd przedzierali się do polskiego wojska.


jesli odnosisz sie do mojego tekstu, to co chcesz wyrazic?
z tym nkwd nie przesadzaj, wyprali ci mozg, wcale przy wywozce nie musialo byc nkwd, czesto wywozeni byli powiadamiani, ze maja sie stawic na dworzec lub przed komisja poborowa, jesli sie nie stawili to wtedy wkraczalo nkwd.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kakaowa Lilia niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 14:56
Chcę wyrazić oburzenie kłamstwami, które tu prezentujesz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
18 stycznia 2020r. o 15:04
~~Kakaowa Lilia napisał(a): Chcę wyrazić oburzenie kłamstwami, które tu prezentujesz


pisz jakie klamstwa bo moze to nie klamstwa a niewiedza
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
18 stycznia 2020r. o 15:14
może właśnie dlatego wybrałem dzisiaj oglądanie filmów ?

dzisiaj fobiak prezentuje dziwną postawę ...;) niezrozumiałą dla mnie w kilku sprawach ...
widzie nawet jakieś moje problemy ..ciekawe bo ja ich nie dostrzegam a tym bardziej po tym co przeczytałem w jego poście ...
Niemcy i Polacy ...
wśród i jednych i wśród drugich byli ludzie prawi i były bydlaki...byli patrioci i byli zdrajcy ...
nie kumam dzisiejszego jego pisania ...wstał lewą nogą? ;)
zawsze z lekka mnie rozśmieszają ludzie przypisujący mi cechy czy poglądy do których mi cholernie daleko ...
ktoś tam przypisuje mi lewicowość ,ktoś inny widzii we mnie ''komucha''
teraz fobiak ...
to nie wojsko widziało Polskę w różnych barwach -to sztaby
to nie wojsko widziało Polskę w tym czy innym systemie- to generałowie i politycy ...

kiedy czytam że kierowała wojskiem ideologia to już załamałem ręce ...

wojsko walczyło o Polskę ...nie w głowach były im ''ideologie''

więc fobiak jeszcze raz -wojna to nie czerń i biel...pomiędzy tym jest od cholery odcieni ...

wiesz co?...obejrzałem dzisiaj PSY3 - film nawet ciekawy ale polecam ci końcówkę od 1.48 ...

czy napiszesz że zbrodnie można usprawiedliwić jeśli służy sprawiedliwości ?

;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
18 stycznia 2020r. o 15:40
"wśród i jednych i wśród drugich byli ludzie prawi i były bydlaki...byli patrioci i byli zdrajcy ...
nie kumam dzisiejszego jego pisania ...wstał lewą nogą? ;)"

jesli piszesz takie bzdury to sie nie dziw

ideologia to nie tylko marks i hitler. nasi z zachodu chcieli polski przedwojennej, ze wschodu chcieli nowej demokratycznej.
przeskakujesz po historii jak kozakiewicz, nie idzie sie odniesc do calej twojej pisaniny. jesli widze w pierwszym zdaniu brednie to musze zareagowac.
teraz pierd olisz o patriotach i zdrajcach jakbys chcial kogokolwiek usprawiedliwic lub ponizyc, czyli robisz to co robi ipn, manipulujesz faktami a tego nie wolno robic.
niemcy to byli niemcy, wszyscy jednakowi i nie da sie ich podzielic na dobrych i zlych.
ic ogladac filmy bo dzisiaj pier dololisz jak potluczony
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.