Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Bezdomni, bez pracy- powody?

~ŻZ niezalogowany
6 kwietnia 2014r. o 9:17
Przyjeżdżam do Bolesławca średnio raz na miesiąc.
Z każdym razem widzę jak miasto pustoszeje, sklepiki upadają w ich miejsce powstają nowe znowu tymczasowe.
Coraz więcej bezdomnych, grzebiących w śmieciach proszących o pieniądze.
Najbardziej zadziwiające jest to, że widzę jak młodzi ludzie niepijący też codziennie chodzą od śmietnika do śmietnika i wyciągają puszki i inne rzeczy, które nadają cię do przetworzenia lub użycia. Gdzie jest społeczeństwo 25-35 lat wyjechało za granicę?
Jak zmienić aktualną sytuację?
Na kogo głosować?
Jak samemu próbować zmienić aktualną sytuację?
Czy ktoś się zastanawiał nad tym?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~maniek niezalogowany
6 kwietnia 2014r. o 10:46
święta prawda,przedmówca mówi święta prawdę tu coraz gorzej Bolesławiec zmienia się pomału w widmo miasta ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Paula niezalogowany
6 kwietnia 2014r. o 11:04
Zgadzam sie z wypowiedziami nie tylko Bolesławiec tak pustoszeje ale wszystkie miasta w tej POlsce;-(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 kwietnia 2014r. o 11:13
Włodarze miasta dajcie ludziom niepracującym i chcącym pracować,PRACĘ,nie widzicie,że jest coraz gorzej,pomyślcie też o innych,chyba,że nie czujecie tego problemu,no bo przecież macie pracę.Kłania się empatia!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
6 kwietnia 2014r. o 11:19
Ja się cały czas nad tym zastanawiam i widzę to samo , co założyciel tematu. Przyczyny tego stanu rzeczy sięgają Okrągłego Stołu i jako że to już historia , to nie jesteśmy w stanie zlikwidować przyczyn . Możemy jednak organizować się w Obywatelskie grupy , z dala od ścierwopartii głównego nurtu i gromadząc ludzi wokół siebie szukać wspólnymi siłami rozwiązań. Moim skromnym zdaniem , należy propagować ideę JOW i starać się z każdej lokalnej społeczności wyłonić Przedstawiciela , bądź Przedstawicielkę. Wierzę w to , że ludzie budzą się właśnie z telewizyjnego marazmu. Twierdzę również , że należy zbojkotować każde wybory. To wyścig szczurów po kasę , nic to z demokracją nie ma wspólnego. Niech sobie prawo wyborcze w buty włożą. Prawo do opieki medycznej każdy przedstawiciel tego nieszczęśliwego Narodu ma gwarantowane w Konstytucji , a jak to wygląda w praktyce , sami dobrze wiecie. Skoro zostaliśmy pozbawieni praw do opieki medycznej , godziwej pracy i stabilizacji życiowej , to namawiam do pozbycia się prawa wyborczego. Wierzę i wiem , że w Bolesławcu jest bardzo wielu mądrych ludzi i jestem pewien , że ktoś z nas zasługiwać będzie na miano Trybuna Ludowego i jako taki zasiądzie w Sejmie , kiedy runie system wielopartyjny. A to się stać musi , aby Polska była Polska.

Moim zdaniem , każdy obecnie działający polityk powinien w butonierce, bądź na czole, nosić logo pana , któremu służy. Tak byłoby bardziej uczciwie. I dla przykładu : Tusk - Coka Cola , Kaczyński - Pepsi. Jedno i drugie jest tak samo toksyczne.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
6 kwietnia 2014r. o 12:23
jest tylko jedyne wyjscie, podniesc stawke minimalna na 8 € tak jak to jest w europie zachodniej i po problemach, to bedzie pierwszy demokratyczny krok w histori polski.


Dopisane 06.04.2014r. o godz. 12:23:

albo od razu na 10
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ŻZ niezalogowany
6 kwietnia 2014r. o 12:32
Rozpocząłem temat i jeszcze nie dodałem, że gdy widzę babcie sprzedające kwiaty lub inne roślinki na murku np. na Asnyka żal mnie bierze, że na starość też tak będę musiał robić żeby przeżyć do końca miesiąca?
Co do śmietników to są też grupy które przeszukują codziennie po kilka razy, szukając czegoś nowego. Trochę im się teraz ukróci, bo śmietnik jest już zamykany na klucz. A miasto buduje remontuje kolejne budynki żeby swoim kolesia / rodzinie dać pracę.






Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2041
#zula999 nieaktywny
6 kwietnia 2014r. o 13:56
A te babcie sprzedają tam te kwiatki od kiedy pamiętam.Więc nie wiem czy robią to musowo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza