Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Lista kanalow Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w Boleslawcu

~felixx niezalogowany
29 marca 2015r. o 10:40
Odkodowane kanaly odbierane na terenie Luzyc (Zgorzelec-Luban-Boleslawiec):


KANALY POLSKIE:

A) mux-1
-RTON Jelenia Gora-Sniezne Kotly, kanal 30
-RTCN Zagan-Wichow, Kanal 45

1) StopklatkaTV
2) Fokus
3) TTV
4) TV Trwam
5) TVP ABC
6) ESKA TV
7) Polo TV

B) mux-2
- Jelenia Gora-Sniezne Kotly, kanal 35
- Zagan-Wichow, kanal 41

8) tvn
9) tvn7
10) Polsat
11) Polsat Sport News
12) Puls
13) Puls2
14) TV4
15) TV6

C) mux-3
- Jelenia Gora-Sniezne Kotly, kanal 49
- RTON Luban-Nowa Karczma, kanal 49
- Zagan-Wichow, kanal 32

16) TVP1 HD
17) TVP2 HD
18) TVP Info
19) TVP Kultura
20) TVP Historia
21) TVP Rozrywka
22) TVP Polonia
23) TVP Wroclaw (Sniezne Kotly/Nowa Karczma)
24) TVP Gorzow Wielkopolski (Wichow)

D) mux-L1
- Luban-Nowa Karczma, kanal 38

25) TV Luzyce
26) Stars TV (NOWY!)
27) 4funTV
28) TV Disco
28) Vox Music TV


KANALY CZESKIE (dvb-t/MPEG2):

E) DVB-T sit' 1
- Liberec-Jested, kanal 43

29) CT1
30) CT2
31) CT24
32) CT4 Sport

F) DVB-T sit' 2
- Liberec-Jested, kanal 52

33) Nova
34) Nova Cinema
35) Prima
36) Prima Cool
37) Barrandov TV


KANALY NIEMIECKIE (dvb-t/MPEG2):
(Uwaga! Kanaly nadaja w polryzacji V a polskie i czeskie w H. Odbior jest utrudniony. Prawdopodobnie potrzebna osobna antena kierunkowa na niemiecki Goerlitz, wiszaca pionowo, czyli „na boku".)

G) Paczka ARD Regional (MDR)
- Sender Löbau-Schafberg, kanal 27

38) MDR Sachsen
39) RBB Brandenburg
40) WDR Fernsehen
41) Bayerisches Fernsehen

H) Paczka ZDFmobil
- Löbau-Schafberg, kanal 36

42) ZDF
43) ZDF Info
44) KiKa / ZDF Neo
45) 3SAT

I) Paczka ARD Digital (MDR)
- Löbau-Schafberg, kanal 39

46) ARD Das Erste
47) Eins Festival
48) Phoenix
49) ARTE
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~felixx niezalogowany
29 marca 2015r. o 17:49
Z przyjemnoscia dodam, ze w naszym muxie lokalnym (mux-L1) uruchomiono w tym tygodniu kolejny kanal, a jest to znany z satelity HotBird 13,0E, muzyczny STARS TV. STARS TV emituje miedzynarodowa muzyke pop/rock lat 80/90/00.

STARS TV nadaje na kanale 38 (moc 10kW, RTON Nowa Karczma, Luban) razem z TV Luzyce oraz 4funTV, TV.Disco i Vox Music TV.

Link do stream'u live w internecie: http://www.starstv.eu/

Podejrzewam, ze kolejnym kanalem, ktory zostanie uruchomiony w naszym muxie lokalnym, to TVS Silesia z Katowic ale to nie jest jeszcze potwierdzone. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
29 marca 2015r. o 18:55
trzeba będzie kupić zwykłą antenę i nie podpisywać kolejnej umowy z nc, tym bardziej ze u mnie tv w większości jest wyłączone :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 marca 2015r. o 19:03
same lipne programy w ktorych nie ma co ogladac
gdzie HBO ? gdzie C+ Sport, gdzie Poslat Sport ? no wlasnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 marca 2015r. o 21:27
Zależy mi na odbiorze kanałów niemieckich a mam właśnie antenę kierunkową i ściągam tylko polskie i czeskie kanały. W takim razie jak ją ustawić aby wisiała pionowo czyli na boku?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 marca 2015r. o 22:33
mam 2 anteny kierunkowe.Jeden tv jest starszy odbiera kanały po przez dekoder a drugi przez antenę kierunkową.
Problem polega na tym,że ten z podłączonym dekoderem odbiera niemal wszystkie kanały z listy,którą ktoś powyżej napisał. Natomiast z tym drugim tv są ciągłe problemy tzn. nie odbiera połowy kanałów.Ustawiana antena była w różnych miejscach i porażka.Nie można ustawić reszty kanałów.
Obydwie anteny są takie same,kierunkowe.
Nie wiem już co robić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~felixx niezalogowany
30 marca 2015r. o 9:32
~ napisał(a): Zależy mi na odbiorze kanałów niemieckich a mam właśnie antenę kierunkową i ściągam tylko polskie i czeskie kanały. W takim razie jak ją ustawić aby wisiała pionowo czyli na boku?


Potrzebujesz dwie anteny kierunkowe. Jedna ustawiasz na Jelenia Gore i czeski Liberec, ktory znajduje sie w linii prostej za Jelenia Gora. Ta antena wisi normalnie, czyli poziomo. Druga antene ustawiasz na niemiecki Goerlitz i nadajnik Löbau-Schafberg. Tutaj musisz powiesic antene na boku, pisze pionowo, bo niemieckie muxy nadaja w polaryzacji "V" vertikal, czyli pionowej. Przekladasz cybant w pion, antena bedzie wisiec wtedy na boku. Ale mozesz zamocowac uchwyt antenowy poziomo na maszcie antenowego i wieszasz antene kierunkowa, nie przestawiajac cybantow na antenie kierunkowej nawet. Do tego polecam jeszcze jakas dobra zwrotnice antenowa pod ktora podlaczasz obydwie anteny.

Niemcy zmienili polaryzacje nadawania na "V", bo uwazaja, ze odbior mobilny tzn np w samochodzie (na tylnym siedzeniu) albo autokarze jest mniej poddatny na zaklocenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~felixx niezalogowany
30 marca 2015r. o 9:47
~ napisał(a): mam 2 anteny kierunkowe.Jeden tv jest starszy odbiera kanały po przez dekoder a drugi przez antenę kierunkową.
Problem polega na tym,że ten z podłączonym dekoderem odbiera niemal wszystkie kanały z listy,którą ktoś powyżej napisał. Natomiast z tym drugim tv są ciągłe problemy tzn. nie odbiera połowy kanałów.Ustawiana antena była w różnych miejscach i porażka.Nie można ustawić reszty kanałów.
Obydwie anteny są takie same,kierunkowe.
Nie wiem już co robić.


Musialbys ten problem nam troche dokladniej opisac. A ktorych kanalow nie odbiera? Moze wszystkich polskich? Moze masz starszy telewizor LCD i posiada on tylko tuner MPEG2? Czeskie kanaly i niemieckie zlapiesz a polskich juz nie. A podlaczales ten dekoder dvb-t do tego telewizora i odbiera wszystko, czy jest tak samo?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza