Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

PUP Bolesławiec - środki na rozpoczęcie działalności (korupcja czy znajomości?)_

~wk**wiony niezalogowany
8 kwietnia 2016r. o 11:58
Dzień dobry, ktoś wie w jaki sposób można otrzymać z urzędu pracy dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej? W jaki sposób to załatwiać? Kolejny raz składam wniosek, kolejny raz odrzucony, w analizie finansowej wszystko się kalkulowało, biznesplan napisany idealnie. O co chodzi? Trzeba dać w łapę czy mieć znajomości wśród bab z urzędu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~znajomosci niezalogowany
8 kwietnia 2016r. o 18:10
Jest to bardzo dobry temat. Ja również nie uzyskałem wsparcia , dostając listowną odpowiedz pod koniec 2015 roku o dobrym biznes planie, odpowiedniej liczbie punktów,natomiast dotacji nie dostałem, ponieważ była ograniczona środków pieniężnych ( uzasadnienie-końcówka roku). Wstrzymałem się z założeniem działalności głównie z braku pieniążków na realizację planów. Niedawno złożyłem dokładnie ten sam wniosek, uzyskując odpowiedź o niewystaczającej liczbie punktów (poniżej 10), a także że jestem w stanie sam zrealizować założone cele bez wsparcia pup. Uważam, że PUP Bolesławiec to bardzo dziwna instytucja, która nie służy wspieraniu uczciwych ludzi, tylko ofierowaniu podarunków znajomym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~... niezalogowany
8 kwietnia 2016r. o 18:39
ja również nie otrzymałam dotacji, chociaż biznes plan był dobry i został zakwalifikowany, odpowiedz - że na taki rodzaj aktywizacji zawodowej brak środków- haha :>

trzeba mieć znajomości?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~. niezalogowany
8 kwietnia 2016r. o 19:37
Podaj numer tel. lub maila to Ci podpowiem, jak otrzymac dotacje autorze postu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~biuro rachunkowe niezalogowany
8 kwietnia 2016r. o 19:53
Sporządzam wnioski przy każdym naborze organizowanym przez urząd pracy.
Spośród wniosków, które sporządziłam zdarza się naprawdę bardzo sporadycznie, że komuś nie zostanie przyznana dotacja (z powodu braku środków).
Na ocenę wniosku wpływa wiele czynników, doświadczenie, zasadność zakupów, biznes plan i wiele innych. Uważam, że wniosek powinna sporządzić osoba, która posiada doświadczenie, doradzi, wie na co zwrócić uwagę ... już na wstępie mówię, czy jest szansa, czy jest ona znikoma, a nawet co zmienić (po wstępnej rozmowie).
Wiem, że uważacie, że Wasz wniosek jest super, hiper, czy wspaniały ... lecz sporządzając go po raz pierwszy nie jesteście w stanie ustrzec się jakichś błędów, nie wiecie na co zwrócić uwagę.

Dodam, że nie jest to reklama mojej osoby, więc z oczywistych powodów nie podam nazwy mojego biura :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Niezadowolony niezalogowany
8 kwietnia 2016r. o 22:59
Byłem też po dotacje i pierwszy raz składałem podanie. Odrzucone bo za mała ilość punktów. Nikt mnie nie poinformował jak najlepiej zrobić wniosek i jak zdobyć jak najwięcej punktów. To jakaś bzdura bo zamiast pomagać w otrzymaniu dotacji żeby lokalne firmy mogły się jeszcze lepiej rozwijać to pracownicy up jakoś mają to w d... Wniosek przyjąć i papa. Co za bzdury!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
8 kwietnia 2016r. o 23:06
Pieniądze dla znajomych królika, a nie lamusów z ulicy.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~do biura rachunkowego niezalogowany
9 kwietnia 2016r. o 1:10
najwpierw daj kase zarobic dla biura a potem sie zobaczy - a co ty qwa najmądrzejszy jestes czy masz wyłacznosc na obsługe w PUP ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza